Hlavní navigace

Nové členy má Rada ČT i RRTV

15. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 5. 2009

V tajné volbě dnes vybrali poslanci osm kandidátů do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). S největším počtem hlasů odešel pomyslně Dalibor Matulka, kterého si ze 129 poslanců přálo jeho znovuzvolení 91. Na dalších místech se umístili: Kateřina Kallistová (85 hlasů), o jeden hlas méně získal Pavel Foltán a 83 hlasů obdržel Ivan Krejčí.

K TÉMATU: Poslanci budou dnes volit další členy Rady ČT

Jak upozornil server Česká média, v pořadí pátým zvoleným členem RRTV je Martin Bezouška, o jehož pořadí rozhodl los. V tzv. vysílací radě neobsadila Sněmovna jedno místo. Jak jsme vás informovali dnes ráno, poslanci se měli také zabývat volbou zbývajících členů Rady České televize, k čemuž skutečně došlo. Petra Koutného, Josefa Pavlatu a Jaroslava Dědiče doplní Jan Prokeš a Jiří Kratochvíl. Na začátek mandátu si však musejí počkat až do konce května. Na místo po rezignuvším radním Jaroslavu Jařabovi bude vyhlášena nová nominace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.