Hlavní navigace

Nové kanály v polském DVB-T? Jen tak se jich nedočkáme

Sdílet

24. 1. 2011

Od prosince mohou televizní diváci na Ostravsku přijímat kromě českých multiplexů také nabídku digitální terestrické sítě 2 s programy Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls a TV 4 z vysílače Wisla. Jak to tak ale vypadá, chystané stanice, tedy TV Puls 2, Polsat Sport News a TV 6, které by zde měly začít vysílat, jen tak spuštěny nebudou. Vyplývá to z informací, jež má k dispozici server media2.pl.

ČTĚTE TAKÉ: Na Ostravsku začalo vysílat pět nových digitálních televizí z Polska

Pozice Polsat Sport News je již několik měsíců aktivní v satelitní službě Cyfrowy Polsat, přístup k ní je však pouze na omezeném počtu karet, které slouží k testovacím účelům. Mluvčí Polsatu nedávno pro deník Rzeczpospolita přiznal, že o termínu zatím nebylo rozhodnuto. Stejně je na tom také program TV 6, sesterská stanice TV 4. Jasno je tak prozatím pouze u TV Puls 2. Ta by se měla v éteru objevit zkraje druhého pololetí letošního roku.

Content tip témata

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rzeczpospolita: Kanál TVP Historia nahradí stanice TVP Dokument

Od října 2010 je též v Polsku v provozu třetí digitální terestrický multiplex, který by měl být vyplněný tematickými stanicemi Telewizje Polska. Je šance, že v letošním roce dojde též ke spuštění tamní terestrické sítě 1, ve které mají být k dispozici kanály TVP 1, TVP 2 a TVP Info. Zbylé čtyři pozice vyplní programy, které vzejdou z právě probíhajícího konkurzu vyhlášeného regulátorem KRRiT, obdoba české RRTV. Zájemci však musí být zároveň držiteli licence pro satelitní vysílání.