Hlavní navigace

Nové karty ke Skylinku od dubna, výměna starých nebude nutná

19. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
19. 2. 2010

Nové přístupové karty k satelitní službě Skylink, které budou kompatibilní s novým systémem podmíněného přístupu Irdeto PI-sys, se na trhu objeví koncem dubna. Tyto ICE karty budou fungovat jak v přijímačích s dekodéry CryptoWorks, tak v přijímačích s dekodéry Irdeto PI-sys. Výrobci a importéři společně se Skylinkem v současné době testují kompatibilitu svých přijímačů s novými ICE kartami, informoval Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která je provozovatelem satelitní služby SkylinkČeské republice.

K TÉMATU: Satelitní Skylink aktivuje nový kódovací systém Irdeto

Dosavadní výsledky testů podle Glisníka ukazují, že v přístrojích s certifikovanými dekodéry, kde je příslušný systém správně implementován, fungují nové ICE karty bez problémů. Přibližně do června 2010 bude Skylink vedle ICE karet dodávat rovněž původní karty CryptoWorks, dodal šéf Skylinku. Zákazníci, kteří používají přístupové karty Skylink s podmíněným přístupem CryptoWorks, si tyto karty nebudou muset vyměňovat za nové.

VYZKOUŠELI JSME: První zkušenosti s kódovacím systémem Irdeto u satelitního Skylinku

Jak jsme již mnohokráte deklarovali, Skylink nemá v úmyslu v příštích letech vypnout stávající systémy CryptoWorks ani měnit stávající přístupové karty prodávané v posledních letech. Podpora systému CryptoWorks je společností Irdeto garantována minimálně do 31.12.2012. Ani po tomto datu však nepočítáme s vypnutím CryptoWorksu, ujišťuje Jaromír Glisník.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní Skylink a CS Link přejdou na kódování Irdeto. Mají se diváci bát?

MM socky3

Prodejci certifikovaných satelitních přijímačů s dekodéry CryptoWorks, ani jejich majitelé, se tedy nemusejí obávat, že by na těchto přijímačích nebylo možné sledovat programy satelitní služby Skylink. Na trhu je přes milión těchto karet a Skylink počítá s jejich podporou i v dalším období, uvedl Glisník. Pro příjem Skylinku prostřednictvím nových karet s podmíněným přístupem Irdeto PI-sys firma doporučuje výhradně dekodéry certifikované Irdetem a ozkoušené Skylinkem.

Ani Skylink, ani Irdeto nemohou na sebe brát záruku za řádnou funkci přijímačů s dekodéry, které nebyly certifikovány Irdetem a testovány Skylinkem. Jakékoli budoucí manipulace na systémech podmíněného přístupu bude Skylink provádět s ohledem na funkcionalitu certifikovaných výrobků. Riziko nefunkčnosti necertifikovaných dekodérů je plně na jejich prodejcích a importérech, varuje šéf Skylinku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.