Hlavní navigace

Nové Mapy Google pro Android už umí offline provoz

Daniel Dočekal

Teď to nejde … Poslední verze Map Google pro Android už umožňuje stáhnout mapové podklady a používat je bez připojení k Internetu. Postačí na mapě najít kýženou oblast a z menu vybrat zpřístupnění. Mapy spočítaji jak velká data budou stažena a umožní je stáhnout. Go offline with Google Maps for Android bohužel nezmiňuje dostatečně jasně, v jakých částech světa je offline podporováno a samotný způsob výběru oblasti o kterou máte zájem vám velmi často bude tvrdit, že pro kýžené území podklady…

Teď to nejde …

Poslední verze Map Google pro Android už umožňuje stáhnout mapové podklady a používat je bez připojení k Internetu. Postačí na mapě najít kýženou oblast a z menu vybrat zpřístupnění. Mapy spočítaji jak velká data budou stažena a umožní je stáhnout.

Go offline with Google Maps for Android bohužel nezmiňuje dostatečně jasně, v jakých částech světa je offline podporováno a samotný způsob výběru oblasti o kterou máte zájem vám velmi často bude tvrdit, že pro kýžené území podklady neexistují. V takovém případě zkuste nastavit jiné měřítko, nebo možná jenom poněkud posunout mapu. 

… a teď to jde

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2012 13:10
j (neregistrovaný)

SW velmi ruznorody, neb stale jeste hledam co ktery umi a co by me na nem mohlo zaujmout, seznam je tuhle, ale netusim jak moc kompeltni: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing (vybrat platformu, vede to na detailni seznam)

29. 6. 2012 12:08

Ja teda jezdim i vcelku na malych zaprdenych vesnickach a zatim jsem zadny problem nemel... Zalezi jak kde na co clovek narazi. V praze nebo zadnem podbnem vetsim meste s vysokou hustotu jsem podle GM nejezdil a tam se to mozna uz treba projevi, ale ja jsem mimoradne spokojeny.

Premyslel jsem o zakoupeni nejake mapy, ale nikdy jsme nenasel, ze by nejake mely vsechno v poradku - pomerne casto naviguji, jak rikate, po polnich cestach, jedete v uzemi nikoho, cesta neexistujenebo je posunuta o kilo…