Hlavní navigace

Nové Studio 6 s unikátní dotykovou plasmou se představilo divákům ČT 24

30. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 12. 2010

UVNITŘ VIDEO Diváci ranního vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 dnes měli možnost jako první nahlédnout do zrekonstruovaného Studia 6, ze kterého se vysílá stejnojmenná relace. Pořad se sem vrátí v pondělí 3. ledna 2011 téměř po měsíční pauze. Rekonstrukci vyžadovaly potřeby pro naši práci. Vývoj se nedá zastavit a běží dál, zdůvodnil tento krok ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč.

K TÉMATU: Novinky ČT 24 od ledna: Highlight, Turbulence, Hranice dokořán a další

Hlavním důvodem a myšlenkou k rekonstrukci byl fakt, že z tohoto prostoru se bude vysílat také celá řada nových pořadů, mezi které budou patřit například Highlight, Horizont ČT 24 nebo Tah dámou. Při tvorbě nového Studia 6 upřednostnila ČT tři trendy, které jsou vlastní velkým zpravodajským stanicím ve světě. Je to prostor, interakce a světelná atmosféra, upřesnil v ranním vysílání artdirektor Alan Záruba. Úplně novým prvkem, který by měl být také zároveň jediným v České republice, je dotyková plasmová obrazovka.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Programové schéma ČT 24 od 3. ledna 2011 (PDF, 289 kB)

Veškeré kabely byly umístěny do nové podlahy, takže prostor bude naprosto čistý. Jednoduše sestavitelný stůl, který je součástí studia, umožní vytvářet různé tvary tak, jak jsou pro jednotlivé pořady důležité. Podle Alana Záruby je také důležitou změnou nové svícení. Pro každý pořad také bude možné navodit specifickou atmosféru, která vychází ze svícení a způsobu práce se světly v moderním mixážním pultu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.