Hlavní navigace

Nové televizory Loewe: 4K až ve třech streamech najednou a upscale z Full HD v reálném čase

Jan Potůček

UVNITŘ FOTO – Německý výrobce luxusních televizorů v Praze představil čtyři modelové řady pro letošní rok. Na tuzemský trh je uvádí postupně od května, poslední novinky slibuje na prosinec.

Doba čtení: 2 minuty

Čtyři modelové řady nové generace luxusních televizorů značky Loewe představil v Praze německý výrobce těchto televizí. Jde o Loewe Art, Loewe Connect, Loewe Reference a Loewe Masterpiece. Loewe se orientuje na luxusní segment výrobků, staví na ověřené spolehlivosti, špičkovém designu a vysoké kvalitě svých výrobků, přiblížil zástupce značky Loewe na českém trhu Martin Cakl. Nejde o společnost, která chrlí novinky v rychlém sledu, její strategie je založena na promyšlených konceptech, které na trhu obstojí dlouhodobě, dodal. Letošní modelové řady Loewe Reference a Loewe Masterpiece nemají podle Cakla na trhu konkurenci.

K TÉMATU: Smart TV pro „snoby“: Velký přehled televizorů nad 100 000 Kč

V loňském roce probíhaly v mateřském Kronachu významné změny, a to jak ve vedení společnosti, tak zejména v konstrukční a technologické oblasti. Proběhla zásadní přestavba výrobních procesů, jejímž výsledkem je nástup televizorů používajících nejmodernější LED panely podporující nativní zobrazení v nejvyšším Ultra HD rozlišení (UHD nebo také 4K), vysvětlil Cakl. Řada Loewe Reference představuje původní třídu prémiových televizorů, které využívají Ultra HD rozlišení v kombinaci s antireflexním sklem a nabízí zvuk domácího kina prostřednictvím integrovaného Soundbaru zastoupeného osmi reproduktory o zvukovém výkonu 120 W. Režim Cinema Surround v kombinaci s unikátními vlastnostmi dělá z Loewe Reference nejvýkonnější televizor, jaký kdy byl na trhu nabízen, tvrdí sebevědomě Loewe.

K běžné výbavě televizorů patří integrovaný harddisk o velikosti 1 TB a dvojité přijímače pro nezávislé souběžné nahrávání jiného pořadu, než který chce divák sledovat živě. Toto uspořádání dokonce umožňuje sdílení v pořadí třetího programu na tabletu, a to díky bezdrátovému streamování, vše stále v rozlišení 4K. Televizory nové řady Loewe Reference budou k dispozici ve velikostech úhlopříčky 55", 75" a 85", respektive 140 až 216 cm. Výrobce je bude na český trh uvádět postupně od května do prosince. Každý televizor Loewe letošních modelových řad dokáže v reálném čase upscalovat programy v rozlišení Full HD na Ultra HD.

Další podrobnosti o letošních modelových řadách televizorů Loewe se dočtete v zítřejším článku Bohumila Herwiga.

Našli jste v článku chybu?