Hlavní navigace

Nové televizory Sharp umí surfovat po webu a mají DVB-T/-C/-S tuner

19. 4. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
19. 4. 2011

UVNITŘ FOTO Mezi výrobce televizorů, kteří umožňují divákům na nových modelových řadách surfovat po internetu, se přidává i společnost Sharp. Pro letošní rok připravila novou funkci AQUOS NET+, která obsahuje přes 70 widgetů včetně videa na přání Viewster. V reklamní přestávce si můžete přečíst e-maily nebo se podívat na aktuální televizní program – nebo dokonce využít zcela volný přístup k internetu, přibližuje mediální zástupce Sharpu v České republice Richard Kolibač.

SERIÁL: Modelové řady televizorů pro rok 2011

Funkce je součástí nové modelové řady Sharp AQUOS LE830E, v níž firma vylepšila i technologii Quattron, založenou na využití čtyř místo tří základních barev (včetně žluté) a doplnila je hned třemi digitálními tunery pro pozemní (DVB-T), satelitní (DVB-S) a kabelový (DVB-C) příjem televizního signálu. Obrazovky nové řady LE830E jsou také vybaveny speciální vrstvou minimalizující světelné odlesky pro co nejkvalitnější obraz, líčí Kolibač. Zvláště pro hotely a restaurace pak může být zajímavá možnost tzv. USB klonování nastavení televizoru u dalších přijímačů této značky.

K TÉMATU: Tajemství systému Quattron: jak se Sharpu podařilo do televizorů dostat žlutou

CIF23

Všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely. Více přístrojů tak stačí nastavit pouze jednou, líčí Kolibač. Firma také získala pro své LCD televizory certifikát potvrzující nejvyšší A třídu EU energetické efektivity a ekoštítek EU (tzv. „Eko-květinku“), který svědčí o mimořádně nízké spotřebě energie. Nové televizory AQUOS řady LE830 mají Full HD High-Speed LCD panel a dodávají se v provedení s úhlopříčkami 40 a 46 palců (102 a 117 centimetrů).

Nový design získal i štíhlý rám, široký pouhý jeden palec (2,5 cm). Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev garantují přístroje velmi ostrý obraz a přirozené barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu. Součástí dodávky jsou i 3D brýle, vypočítává Kolibač. Na český trh se tyto modely televizorů Sharp dostanou v květnu, server DigiZone.cz přinese jejich recenzi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).