Hlavní navigace

Nové Události jsou průšvih. Mělo by se to řešit, říkají radní České televize

23. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Některým členům Rady České televize se nelíbí, že Událostem pro proměně nadále ubývají diváci. Chybí jim také kvalitní obsah relace, vítězí podle nich forma.

Negativní reakce na novou podobu Událostí, hlavní zpravodajské relace České televize, už prosákly i do Rady ČT. Místopředsedům Daně Eklové a Jiřímu Kratochvílovi se nelíbí vzhled, obsah a malá sledovanost pořadu, jehož proměnu si generální ředitel ČT Petr Dvořák vytyčil jako jeden ze svých hlavních úkolů ve funkci. Eklová i Kratochvíl v rozhovoru pro zpravodajský server iHNed.cz nešetřili kritikou a naznačovali, že dřívější podoba Událostí byla lepší.

K TÉMATU: Sledovanost nových Událostí České televize se ustálila na 770 tisících di­váků

„Znělka se mi zdá krátká, nelíbí se mi studio a hlavně veřejnoprávní televize by se měla zaměřit zejména na obsah. Redaktoři, kteří chodí po studiu a mačkají dotykové obrazovky, mě ruší,“ řekla webu Eklová. „Chybí jim obsah a sdělení, ruší mě mnoho vizuálních vjemů. Tato skladba relace se spíš hodí pro komerční televize, kde diváci hledají více rozveselení, ne pro veřejnoprávní médium,“ dodal Kratochvíl. Oba se pozastavují nad klesající sledovaností Událostí. Dvořák přitom při své kandidatuře na šéfa ČT prohlašoval, že by hlavní zprávy veřejnoprávní televize měly mít více diváků než za Jiřího Janečka.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: „Sledujete VIP zprávy, jasné a spolehlivé“. Prima si vystřelila z Událostí

Události nyní na programech ČT 1 a ČT 24 sleduje v průměru asi 700 tisíc diváků. Před změnou to bylo o 100 tisíc více a přede dvěma lety Události stabilně porážely ve sledovanosti hlavní zpravodajskou relaci na Primě. Vedení ČT ale těsně před startem nových Událostí přestalo o sledovanosti mluvit a zdůrazňovalo, že pro veřejnoprávní televizi je důležitějším ukazatelem spokojenost diváků.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).