Hlavní navigace

NOVINKA: DigiZone.cz aktualizoval přílohu Regiony a mapy pokrytí

22. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 9. 2008

Server DigiZone.cz provedl rozsáhlou aktualizaci přílohy Digitální vysílání v regionech a také map pokrytí jedmotlivých zemských digitálních multiplexů. Úvodní stránku přílohy Regiony doplnila přehledná tabulka všech ucelených oblastí, po kterých se podle Technického plánu přechodu (TPP) a rozvojových plánů operátorů jednotlivých multiplexů bude rozšiřovat zemské digitální televizní vysílání do jednotlivých regionů České republiky.

CO JE NOVÉHO: Tabulka s přehledem regionů, kapitola České Budějovice

KL22_nominace

Tabulka obsahuje vysílací kanály jednotlivých multiplexů v daných regionech, přičemž jdce vždy aktuální data (nikoli konečné vysílací kanály, které jednotlivým multiplexům přisuzuje TPP). Pokud v daném regionu některý z multiplexů ještě nevysílá, je to v tabulce výslovně uvedeno. U regionů, kde již probíhá digitální vysílání, může čtenář kliknout na jejich název a dostat se stránku s podrobnými informacemi o multiplexech, které zde vysílají, jejich obsahu, technických parametrech a mapami pokrytí.

V záhlaví tabulky lze rovněž kliknout na jakýkoli ze čtyř multiplexů a dostat se na stránku s podrobnými informacemi o konkrétní digitální síti. Samostatné stránky věnované jednotlivým regionům a multiplexům jsou aktualizované k 21. září 2008 a redakce je bude postupně doplňovat o nejnovější informace. Mapy pokrytí veřejnoprávního multiplexu 1 například s předstihem obsahují dosah vysílání této sítě ze středočeského vysílače Cukrák a jihočeské Kleti, a České Budějovice tak získaly v příloze Regiony samostatnou kapitolu. V obou případech je ale uvedeno, že vysílání začne až 30. září 2008.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.