Hlavní navigace

Novinky.cz se pouští do encyklopedických článků

Jiří Macich ml.

Zpravodajský server Novinky.cz přichází s jakousi vlastní encyklopedií. Jde o sbírku tématických nadčasových článků, které budou odkazovány z jednotlivých zpráv jako zdroj doplňujících informací. Články budou věnovány osobnostem, institucím, organizacím nebo různým pojmům. Katalog těchto článků je k dispozici na subdoméně http://tema.novinky.cz. Zatím jich je k dispozici přes 150. Do konce roku bychom se rádi dostali na tisícovku, píše se na blogu portálu Seznam.cz, který server Novinky.cz…

Zpravodajský server Novinky.cz přichází s jakousi vlastní encyklopedií. Jde o sbírku tématických nadčasových článků, které budou odkazovány z jednotlivých zpráv jako zdroj doplňujících informací. Články budou věnovány osobnostem, institucím, organizacím nebo různým pojmům. Katalog těchto článků je k dispozici na subdoméně http://tema.no­vinky.cz. Zatím jich je k dispozici přes 150. Do konce roku bychom se rádi dostali na tisícovku, píše se na blogu portálu Seznam.cz, který server Novinky.cz provozuje spolu s deníkem Právo.

Tento, zatím malý, projekt považujeme za důležitý. Věříme v to, že bude v budoucnu významným zdrojem návštěvnosti. Novinky.cz jsou také prvním zpravodajským serverem v České republice, který se začal takto komplexně věnovat encyklopedickým článkům – tedy článkům s dlouhodobou informační hodnotou pro čtenáře (na rozdíl od tradičních zpravodajských článků s krátkodobou informační hodnotou), doplňuje Norbert Gulevič, produktový manažer z portálu Seznam.cz.

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2010 3:29
tm (neregistrovaný)
Hesla neobsahují odkazy na zdroje, uváděná tvrzení jsou tudíž neověřitelná. Navíc je tam spoustu subjektivních názorů, které tak nelze přijmout (i kdyby snad byly pravdivé). Články jsou navíc psány velmi podivným jazykem ... náhodně jsem otevřel článek Angela Merkelová a čtu: "Škarohlídi poukazovali, že nemá charisma, ona ale prokázala, že je pragmatičkou...". No co to jako je? To má být text encyklopedického hesla? V tomto stavu je to bezcenné.
15. 2. 2010 17:45
Něco podobného je k vidění na E15 od loňského léta (např. http://www.e15.cz/osobnost/martin-bartak). Sice ne v takovém rozsahu, ale zato jsou články napojené na zpravodajství.