Hlavní navigace

Novinky.cz: vstup do diskuze jen po registraci poštou

5. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský server Novinky.cz se rozhodl výrazně zasáhnout do systému diskuzí pod svými články, které jsou v českém internetovém prostředí již pověstné v tom nechvalném slova smyslu. Dosavadní způsob fungování diskusí bohužel svádí některé uživatele skrývat se za anonymitu a různými formami sabotovat civilizovanou výměnu názorů slušné většiny čtenářů. Proto jsme se rozhodli vyhradit přístup do nového názorového fóra jen uživatelům, kteří jsou ochotni projít korespondenční registrací, uvedl…

Zpravodajský server Novinky.cz se rozhodl výrazně zasáhnout do systému diskuzí pod svými články, které jsou v českém internetovém prostředí již pověstné v tom nechvalném slova smyslu. Dosavadní způsob fungování diskusí bohužel svádí některé uživatele skrývat se za anonymitu a různými formami sabotovat civilizovanou výměnu názorů slušné většiny čtenářů. Proto jsme se rozhodli vyhradit přístup do nového názorového fóra jen uživatelům, kteří jsou ochotni projít korespondenční registrací, uvedl Vladimír Dušánek šéfredaktor Novinky.cz.

Kdo bude chtít k článkům na Novinky.cz přidávat komentáře nebo reagovat na komentáře jiných, bude se nejdříve muset registrovat přes formulář, který redakci pošle a klasickou poštou dostane zpět uživatelské jméno a heslo, se kterým bude moci vstoupit do diskuzí. U jeho příspěvků se pak bude objevovat jméno, příjmení a město, kde žije žije. Kromě této úpravy mají Novinky.cz zvýšen limit délky komentářů na 500 znaků a pro diskutéry jsou připravena přesnější pravidla. (Novinky.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.