Hlavní navigace

Novinky na Lupě: nové diskuzní fórum

Tomáš Krause

Právě jsme nasadili na Lupu několik novinek týkajících se hlavně diskusí a názorů. Diskuse jsou kompletně přepracované. Nejviditelnější změnou je zrušení pevných rubrik a nasazení populárního štítkování (nálepkování). Každá diskuse může mít libovolný počet nálepek z jejichž zadáváním vám pomůže našeptávač (eliminace duplicitních nebo podobných štítků). Podle nálepek lze rovněž diskuse filtrovat.

Právě jsme nasadili na Lupu několik novinek týkajících se hlavně diskusí a názorů.

Diskuse jsou kompletně přepracované. Nejviditelnější změnou je zrušení pevných rubrik a nasazení populárního štítkování (nálepkování). Každá diskuse může mít libovolný počet nálepek z jejichž zadáváním vám pomůže našeptávač (eliminace duplicitních nebo podobných štítků). Podle nálepek lze rovněž diskuse filtrovat.

Všechny výpisy včetně toho na titulní straně se teď řadí podle data posledního příspěvku kdekoliv v diskusi, čili první se vždy vypisují diskuse, kde „to žije“ a nestane se už, že živé diskuse z výpisu vytlačí nově založené, u kterých ale nikdo nediskutuje.

Další změnou je přidání podpory pro avatara u registrovaných uživatelů – pokud si avatara v profilu nastavíte, zobrazuje se pak u každého vašeho názoru v diskusi či pod článkem. Vedle avatara přibyla i tzv. aura, což je číslo od 0 do 100 vyjadřující jakousi „kvalitu“ autora. (více o auře a jejím výpočtu).

Dále jsme zredukovali hodnocení jednotlivých názorů z deseti na dva (palec nahoru, palec dolů), protože desetistupňová stupnice byla příliš široká a složitá. Zároveň jsme hodnocení názorů umožnili všem, ne jen registrovaným uživatelům.

Poslední větší změnou je zredukování odkazů na názory u článků a zpráviček. Od čtyřčíselného jsme se vrátili zpět k dvoučíselnému – 11 názorů (5 nových), přičemž oba výpisy názory rozbalují dle nastavené kvality, kterou chcete vidět (registrovaný uživatel si kvalitu může nastavit, u neregistrovaného se používá defaultní hodnota).

EBF17

A závěrem obligátní prosba o pomoc při odhalování chybiček – jde o poměrně velké změny a i když jsme se samozřejmě snažili otestovat všechny situace a jejich kombinace, mohlo nám něco uniknout, takže narazíte-li na nějaký problém, napište nám prosím buď do diskuse pod zprávičku nebo na e-mail redakce. Díky.

Pozor: pokud máte nakešované javascripty a CSS, nemusí být vše 100%, doporučuji „tvrdý“ reload.

Našli jste v článku chybu?
18. 12. 2007 19:18
Nedavne castecne nasazeni novych diskusi probehlo v ramci jejich testovani. Co se tyce hodnoceni clanku, uz drive jsme tu moznost meli, ale nebyla ctenari vyuzivana natolik, aby melo smysl nechavat ji cenny prostor pod clankem. Dulezitejsi a zajimavejsi je pro nas ostatne hodnoceni formou komentaru a ctenosti konkretniho clanku...
18. 12. 2007 19:00
Vypadá to zajímavě (nedávno jste ale už ten nový vzhled a systém testovali, ne? Pamatuju se, že jsem na to někdy (pravděpodobně zrána) narazil a trochu se vyděsil, že jsem se nadýchal vonných výparů z hašišáckého doupěte v suterénu), snad si časem sedne i ta detekce nových příspěvků (u nových článků se nové komentáře detekují OK, u starších, kde už mám některé komentáře přečtené se ty nepřečtené zobrazí jen v seznamu všech komentářů (s indikací "nové"), ale už ne pod anotací článku na…