Hlavní navigace

Novinky pro Chromecast od Googlu: revoluční N24 nexT a španělská La Liga

Lukáš Polák

Mini počítač pro televizory podporuje nově i obsah dětské stanice Disney Channel a jejích tematických klonů, v České republice je ale bohužel nedostupný.

Doba čtení: 1 minuta

Dvě nové aplikace, které by neměly uniknout pozornosti českých uživatelů, jsou nově podporovány mini počítačem Chromecast od společnosti Google, který se připojuje do televizoru prostřednictvím HDMI portu a přinese ji tak nové multimediální funkce. První z nich je N24 nexT. Jde o aplikaci německého zpravodajského kanálu N24. Prostřednictvím ní můžete sledovat nejen živé vysílání této tematické televize, ale také přistupovat do jejího archivu. Za povšimnutí stojí zajímavý pohyb v prostředí pomocí tahu prstem a možnost pohybu v čase prostřednictvím lišty, a to jak vzad, tak i kupředu.

Interka19

K TÉMATU: Chomecast od Googlu nabízí uživatelům další televizní obsah dostupný i u nás

Zajímavou novinkou je i druhá aplikace, která tentokrát potěší fanoušky nejvyšší španělské fotbalové ligy, v níž figurují i nejprestižnější týmy, jakými jsou FC Barcelona a Real Madrid. Aplikace La Liga TV umožňuje přístup k nejlepším momentům této soutěže a taktéž je díky ní možné sledovat i vybrané zápasy živě. Druhá možnost je ale přístupná pravděpodobně pouze ve Španělsku, protože se ji nepodařilo vyzkoušet. Chromecast nově podporuje i německá veřejnoprávní televize ZDF se svou aplikací ZDFmediathek. Disney Channel a jeho tematické klony, které se taktéž nově objevily na této platformě, bohužel v České republice nerozeběhnete.

Našli jste v článku chybu?