Hlavní navigace

Novinky pro PS3: PlayStation Plus a podpora pro Facebook či YouTube

1. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Sony uvolnila aktualizaci firmwaru pro PlayStation 3 (verze 3.40), která přináší v první řadě podporu nových online služeb poskytovaných pod názvem PlayStation Plus, jimiž se rozšiřují možnosti PlayStation Network. Roční předplatné vyjde na 49,99 euro. V nabídce je i tříměsíční předplatné za 14,99 euro. Co za tyto peníze vlastně Sony nabízí? Různé slevové akce na hry nakoupené a stažené přes PlayStation Store a možnost stahovat si na zkoušku plně funkční hry bez omezení obvyklých pro…

Společnost Sony uvolnila aktualizaci firmwaru pro PlayStation 3 (verze 3.40), která přináší v první řadě podporu nových online služeb poskytovaných pod názvem PlayStation Plus, jimiž se rozšiřují možnosti PlayStation Network. Roční předplatné vyjde na 49,99 euro. V nabídce je i tříměsíční předplatné za 14,99 euro. Co za tyto peníze vlastně Sony nabízí? Různé slevové akce na hry nakoupené a stažené přes PlayStation Store a možnost stahovat si na zkoušku plně funkční hry bez omezení obvyklých pro demoverze. Dále by si předplatitelé PlayStation Plus měli přijít na exkluzivní obsah jako jsou různé betaverze, doplňky do her a v neposlední řadě přednostní přístup k vybraným hrám.

Nabídka PlayStation Plus se týká hlavně konzole PlayStation 3, ale některé její části (např. slevy) mohou využívat také uživatelé mobilní konzole PlayStation Portable (PSP), kde však zatím není poskytována možnost vyzkoušet si nezávazně plnou hru před nákupem. Zmíněný nový firmware do konzole PlayStation 3 přinesl také podporu sdílení a prohlížení fotek v rámci komunitních serverů Facebook a Picasa Web Albums. Přibyly také nástroje pro základní úpravy videí a jejich sdílení na YouTube nebo Facebooku. (PlayStation Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).