Hlavní navigace

Novinky v pozemním vysílání po Novém roce, slibují České Radiokomunikace

14. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 11. 2011

Kdy se v pozemní digitální televizi objeví nové kanály? Letos to už pravděpodobně nebude. Na kolokviu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), které se konalo minulý týden v Clarion Congress Hotel Prague, to v diskusní části řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský. Konkrétnější však být nechtěl. Od 12. listopadu už jsou však licence nárokové a může je získat v podstatě kdokoliv. Stačí pouze splnit základní podmínky a složit RRTV poplatek 50 tisíc Kč.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Óčko o vstupu do multiplexu 3 stále jedná

Nechte se překvapit po novém roce, odpověděl DigiZone.cz Levinský na to, kdy se konečně v DVB-T objeví nové programy. Na otázku, zdali nepůjde pouze o Primu family, která se v podstatě pouze transformuje ze stávajícího hlavního kanálu Prima Group, neodpověděl, ovšem tento dodatek očividně pobavil přítomné v sálu. Nový kanál Primy má odstartovat hned 1. ledna, nebude však jedinou stanicí, která tu přibude. Svůj start plánuje i TV Pohoda moravského podnikatele Radima Pařízka a chystaný program Novy s pracovním názvem Kanál 5. Datum startu je však v tomto případě neznámé.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).