Hlavní navigace

Novinky v Office Web Apps a Google Docs

24. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft a Google se začínají předhánět v uvádění novinek ve svých webových kancelářských sadách (službách). Office Web Apps nyní konečně umožňuje veřejně publikované prezentace PowerPointu vložit také do libovolných stránek v podobě zmenšeného prohlížeče, který lze v případě potřeby přepnout do celoobrazovkového režimu. Podobně lze vkládat i tabulky Excelu, které ale nemusí sloužit k pouhému prohlížení. Mohou být plně interaktivní, takže s jejich pomocí lze vytvářet různé kalkulačky a…

Microsoft a Google se začínají předhánět v uvádění novinek ve svých webových kancelářských sadách (službách). Office Web Apps nyní konečně umožňuje veřejně publikované prezentace PowerPointu vložit také do libovolných stránek v podobě zmenšeného prohlížeče, který lze v případě potřeby přepnout do celoobrazovkového režimu. Podobně lze vkládat i tabulky Excelu, které ale nemusí sloužit k pouhému prohlížení. Mohou být plně interaktivní, takže s jejich pomocí lze vytvářet různé kalkulačky a počítadla. (The Microsoft Office Blog)

Také Google Docs nyní poskytuje vylepšené funkce týkající se tabulek. Rozšířeny byly možnosti tisku tabulek s ohledem na úsporu inkoustu. Volitelně lze nyní vytisknout jen vybraná data z tabulky nebo je možné vynechat mřížku. Rozšířeny byly i možnosti importu tabulek. Při importu je zobrazen náhled na možný výsledek. Zvolit si lze oddělovací znak a hlavně je možné nastavit cíl importu. Uživatelé mohou z importovaných dat vytvořit novou tabulku či list, eventuálně nahradit existující. (Google Docs Blog, Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.