Hlavní navigace

Noviny chtějí stavět vlastní sociální sítě a virtuální měny míří do problémů

2. 6. 2013
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

Prohlížeč v Google Glass, tablet od Mozilly, měření Internetu napříč zařízeními a jedna výborná 404ka. CO ještě přinesl týden? Kupu nových videí, kritiku Windows 8 a novou Operu.

E-Commerce is a Bear je zvláštní titulek skrývající velmi zajímavý článek na téma e-commerce. Takže se nenechte zmást a začtěte se.

Wordpress oslavil deset. Dlouhá cesta. Viz Open Source Blogging Platform WordPress Turns Ten, And Its Community Gets To Blow The Candles Out

Pokud nebudete mít co dělat, zkuste tuhle onlinovku. www.turbulence.org/Works/nothing/

Damsel in Distress: Part 2 – Tropes vs Women in Video Games už možná na YouTube nanajdete, protože než vyjde tento týdenní přehled, horda bojovníků za korektní obsah se postará o to, že se opět ztratí. A přitom nemluví o ničem jiném než o herních stereotypech týkajících se žen. Respektive ženských postav ve hrách. 

Pokud vám předchozí připadá jako nereálné, tak se podívejte na @femfreq a screenshot vyrozumění od Google o odstranění videa.

GOOGLE ROLLS OUT NEW SELF-SORTING GMAIL INBOX nakonec není nic nového, to už víme. A taky už víme, že to není nic světoborného. Má to sice řešit přetížení záplavou informací, ale skutečnost je taková, že místo jednoho inboxu teď musíte kontrolovat několik dalších.

Co vám nejvíce vadí na lidech používajících mobilní telefon? A jak je používají muži a ženy? 

After Earth Decay je hodně pěkná hračka. Zkuste se podívat na Google Maps, jak budou vypadat známá místa po stovkách let. A mají i Street View!

A ještě jeden mapový mashup. Is It Sunshine – www.isitsunshine.com/ – teď budeme zjevně hodně potřebovat.

HARDWARE

Google Glass mají prohlížeč. Což samo o sobě zní docela fantasticky. Viz Google Labs functions found in Google Glass include a web browser 

Acer před Computexem „představoval“ novinky formou následujícího videa. A tohle už možná budete číst skoro po Computexu a budete moci porovnávat. 

Tablet od Mozilly? Viz Mozilla and Foxconn Expected to Unveil a Firefox OS Tablet

WEBDESIGN, INTERNET

Nějaký ten kód vypadal, jako že je zbytečný. Vraťme se ale k problému, proč můj web nefunguje?“. Via CLIENT: The site isn’t working right.

Gmail prý čeká velký redesign. Viz Do these screenshots reveal a heavily revamped Gmail for mobile and Web is on the way?

When Will There Be One Metric for All Screens? je důležitá otázka. AdWeek víceméně odpovídá, že se máme připravit na nízkou přesnost. Asi tak nějak.

screensiz.es pro ty, co zajímá, jaké jsou nejrozšířenější velikosti displejů. Pokud budete chtít pátrat jak na to přišli, moc uspokojivé vysvětlení bohužel nenajdete.

Ještě si pamatujete na Quoru? Média o ní přestala psát, oni sami toho o sobě moc neřeknou. Ale prý roste. Hodně roste. Viz Quora Grew More Than 3X Across All Metrics In The Past Year

Zcela, ale zcela výborná 404ka. Viz www.masswerk.at/404

Je to k neuvěření, ale profilovou fotku i záhlaví Twitteru můžete editovat rovnou. Tak jak je tomu zvykem u Facebooku, bez nutnosti vstoupit do Nastavení účtu, stačí  kliknout na Edit Profile. A je to tak důležité a revoluční, že k tomu Twitter nechal udělat video.

The State Of Responsive Web Design pro všechny, kdo věří či nevěří na responzivní design.

The SEO sanity check part 3: White hats always win a já s tím souhlasím.

SOFTWARE

Need for Speed Rivals přichází:

A League of Legends nemůže zůstat pozadu. Má skvělý trailer:

A do třetice. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn:

Microsoft has a huge Windows 8 app problem zmiňuje to, že na Windows 8 lidé nepoužívají aplikace v podobě, jak si to Microsoft představoval. Na osobních počítačích mi to přijde docela logické.

A ještě není konec. Urodilo se toho hodně. Další kousek je Call of Duty: Ghosts:

Opera má  novou Operu. Ale je otázka, zda není jednodušší si rovnou pořídit Chromium. Viz Opera releases new Chromium-powered desktop browser for Mac and Windows. A samozřejmě k tomu mají hotové i video. 

Filling World of Warcraft’s boots: Why Blizzard had to delay Titan je zajímavé čtení na téma MMO/RPG. World of Warcraft je stále výjimečnou jedničkou mezi hrami. Osm milionů předplatitelů (maximum měli 12 milionů) je hodně, ale pořád ubývají. WOWko přináší Activison miliardu dolarů ročně.

Scrolls, nová hra od tvůrců Minecraftu, má taky trailer. A taky datum – 3. června:

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Falešné přátele na Facebooku si pořídíte snadno. A co když vás unesou a vy jste třináctileté dítě? Viz 13-Year Old Boy Is Rescued After Being Kidnapped By Fake Facebook Friend

DRM v HTML 5 se nelíbí EFF. Viz EFF formally objects to W3C DRM proposal

Apple s v Nizozemí nedaří prot Samsungu. Viz Dutch court rules Samsung didn't infringe on iPad design

Měli byste vědět, že Apple's two-factor authentication doesn't protect iCloud data

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Microsoft: Social networking is underestimated in the workplace je svým způsobem překvapivé. Microsoft upozorňující na podceňování sociálních sítí? Ono to samozřejmě má důvod. Tím je, že Microsoft má nové pomůcky právě pro firmy a sociální sítě. Viz With New Study And Marketing Campaign, Microsoft Puts Renewed Emphasis On Its Social Tools For The Enterprise

The WSJ and Bloomberg are launching social networks — good luck with that je asi tak přesně to, co je vhodné k podobným  nápadům dodat. WSJ a Bloomberg chtěji spustit vlastní sociální sítě. Prý aby lidé mohli sdílet (jejich články). Fascinující.

Teens & Facebook Relationship Status: It's Complicated je poměrně realistický pohled. Mládež na Facebook nadává a zkoumá alternativy, ale masově odtamtud neutíká. Bylo by to příliš složité a tak velkých alternativ moc nenajdou. Hlavně na nich nenajdou své facebookové přátele a neměli by s kým nadávat na Facebook, rodiče a svět.

REKLAMA A MARKETING

Tumblr možná bude mít trochu problém, značky ho totiž prozatím stále ignorují. Viz This Survey Says Tumblr Is a Ghost Town For Brands

No hiding place je hodně zajímavé čtení. Říká  mimo jiné to, že pokoušet se používat demografický přístup v marketingu nedává smysl. A IBM se chystá pomoci.

Facebook spustil reklamu na Facebook Home. A je taková zvláštní. Inzeruje to, že Facebook Home můžete vypnout, pokud chcete být „chvíli sami“. Viz Facebook Advertises That You Can Turn Off Home “If You Need Some Alone Time”

MOBILNÍ APLIKACE

100 miliard stažených aplikací na Android a iPad. Viz 100 billion App downloads. A nechybí samozřejmě ani graf.

Dobrá zpráva, imgur je dostupné na Androidu i pro další země. Viz Official imgur Android App Now Available For Download In All Regions

STARTUPY A EKONOMIKA

Sladká vítězství se rodí z hořkých porážek. Příběh úspěchu Jiřího Carby aneb Ekonom zpovídá Jiřího Carbu ze Zapakatel.cz.

Electronic Arts (EA) odchází z Česka? A opravdu za to může to zlé Česko a ta zlá situace tady? Nebo je to celé trochu jinak? Zavíráme, jdeme jinam, oznamují další a další firmy v Marketing & Media tvrdí něco. EA přesouvá marketing z Čech do Polska, EA Czech však nekončí tvrdí něco zcela jiného.

Virtuální peníze a měna to budou mít čím dál tím složitější. Viz ‚Virtual‘ Currencies Draw State Scrutiny

Potřebují noviny fotografy? Chicago Sun-Times si to zjevně nemyslí. Fotografy vyhodili a novináři budou fotit sami. Poslouží jim k tomu iPhone. Viz Chicago Sun-Times trains reporters to shoot with iPhones after laying off all its photographers

INFOGRAFIKA

1099 dní dat z GPS vizualizovaných s pomocí WebGL. Trpělivost, než se to nahraje. A samozřejmě potřebujete prohlížeč, který umí WebGL. aleksandarrodic.com/p/daily-routines/

The Stephen King Universe pro milovníky Kinga.

Ano, topíme se v datech. A stojí nás to stále více. Peněz, času, síl. Viz The Cost of Too Much Data

MM_SS3

E-KNIHY

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. 

Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.