Hlavní navigace

Novou mluvčí České televize bude Alžběta Plívová, vzešla z tendru se 105 uchazeči

10. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dosavadní mluvčí Kavčích hor Michaela Fričová se od 15. července stane manažerkou ČT pro oblast charity a podpory neziskového sektoru. Plívová byla mluvčí TOP 09.

Od příštího týdne bude mít Česká televize novou tiskovou mluvčí. Michaelu Fričovou v pondělí 15. července nahradí Alžběta Plívová, která zvítězila v pětikolovém výběrovém řízení. Tendru, který byl vyhlášen 19. dubna, se zúčastnilo celkem 105 uchazečů. Součástí řízení byl videopohovor, vypracování případové studie a úkolu z oblasti komunikace dle zadání. Čtyři vybraní kandidáti pak absolvovali kamerové zkoušky a odborný pohovor s ředitelkou Komunikace a marketingu Danielou Němcovou.

K TÉMATU: ČT hledá nového mluvčího, Michaela Fričová se bude v televizi věnovat charitě

„Z velkého množství kandidátů, kteří se do výběrového řízení přihlásili, splnila vítězka nejlépe jak kvalifikační kritéria vzdělání a odborné praxe, tak přesvědčila ve všech kolech pohovorů. Hledali jsme především zkušeného uchazeče v oblasti komunikace a public relations, který naváže na strategii současného vedení ČT a společně s celým týmem bude naplňovat otevřenou a transparentní komunikaci,“ přiblížila Němcová. Nová mluvčí ČT má dlouholeté profesionální zkušenosti z oblasti komunikace a PR, vedla tiskové oddělení a byla současně mluvčí parlamentní strany TOP 09.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalá mluvčí Novy Michaela Fričová bude hovořit za Českou televizi

BRAND23 Workshop

„Těším se na spolupráci v týmu České televize. Nová pozice je pro mě výzvou, zejména ve chvíli, kdy vysílání ČT prochází výraznými změnami a kdy budou spuštěny dva nové programy. Věřím, že své dosavadní zkušenosti přetavím v posílení dobré komunikace mezi televizí, médii a veřejností,” komentovala svůj nástup do ČT sama Alžběta Plívová. Její předchůdkyně Michaela Fričová se stane novou manažerkou charitativních aktivit ČT. Tato funkce na Kavčích horách dosud neexistovala, ČT chce jejím zřízením posílit význam charity a podpory neziskového sektoru.

„Jsem velmi ráda, že jsem mohla z pozice tiskové mluvčí podpořit významnou změnu, kterou veřejnoprávní televize pod vedením nového managementu prochází. Po několika letech v podobně exponované pozici jsem hledala profesní i osobní posun, a proto jsem se rozhodla zaměřit své úsilí na oblast charitativních aktivit ČT,“ vysvětlila Fričová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).