Hlavní navigace

Nový box v mobilním vyhledávání Googlu: tweety v reálném čase

20. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dobrá zpráva pro Twitter, který tak může oslovit více uživatelů. Tweety se mají časem výrazněji objevit i ve vyhledávání na desktopu.

Nedávno obnovená spolupráce Twitteru s Googlem nese první výsledky. Obě firmy oznámily, že se tweety začínají nově objevovat ve speciálním boxu ve výsledcích vyhledávání Googlu na mobilním webu a v mobilních aplikacích Googlu. 

Tweety se zobrazují ve formě tzv. kolotoče (carouselu), kterým uživatel může listovat a zobrazovat další tweety. Podle zkušeností amerických uživatelů se box někdy zobrazuje jako první, někdy ale i uprostřed stránky s výsledky hledání. 


Autor: Twitter

Funguje tedy patrně podobně jako box Vybrané zprávy – pokud se hledaný výraz vyskytuje v tweetech často, je zřejmě pravděpodobnější, že se box ve výsledcích hledání zobrazí výše. Podrobnosti o tom, jak Google tweety do boxu vybírá či zda je nějak filtruje, firma odmítá prozradit.


Autor: Twitter

Novinka je ovšem zatím dostupná jen pro americké uživatele s anglickou verzí Googlu. V následujících měsících se má rozšířit i do dalších zemí. A časem má dorazit také na desktop.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn