Hlavní navigace

Twitter se dohodl s Googlem, tweety se rychleji objeví ve výsledcích hledání

Autor: Twitter.com
David Slížek

Obnovení dohody, kterou měly firmy uzavřenou už před několika lety, by mělo přinést větší viditelnost tweetů ve vyhledávání Googlu.

Doba čtení: 1 minuta

Dobré dohody se vracejí. Twitter se po čtyřech letech znovu domluvil s Googlem na tom, že bude vyhledávači poskytovat přístup ke speciálnímu feedu se všemi publikovanými tweety, zjistila agentura Bloomberg.

Tweety by tak měly být ve vyhledávání Googlu lépe a hlavně rychleji dohledatelné. Google má změnu nasadit v první polovině roku. Dnes je vyhledávač odkázaný na to, co dokáží z veřejně dostupných dat vydolovat jeho indexovací roboti.

Podobnou dohodu měl Twitter s Googlem už mezi lety 2009 a 2011. Po jejím vypršení ovšem smlouvu neprodloužil – podle Bloombergu kvůli tomu, že se nechtěl o data o tweetech dělit.

Content

Dnes se ale Twitter naopak snaží co nejvíce otevřít, aby dokázal tweety dostat k co nejširšímu publiku a posílit příjmy z reklamy. Koncem loňského roku tak konečně spustil například vyhledávání ve svém kompletním archivu – uživatelé se tak mohou dostat ke všem tweetům, které kdy kdo napsal.

Firma se snaží také nasednout na současnou multimediální vlnu – nedávno proto zprovoznila natáčení videí a jejich vkládání přímo do tweetů. A po letech nepřátelského chování k aplikacím, které využívaly jeho API, vypsal Twitter první vlastní startupovou soutěž.

Našli jste v článku chybu?