Hlavní navigace

Nový byznys Jana Barty? Investuje 35 milionů do drahých kamenů

David Slížek

Internetový podnikatel a investor Jan Barta vstupuje do firmy MGM Minerals, která dováží dekorační minerály z Brazílie.

Poté, co oznámil stažení ze startupové scény a vzápětí dokončení rozprodeje firmy Elephant Orchestra, vrhá se internetový podnikatel Jan Barta na investici mimo internet a vstupuje do firmy, která se specializuje na dovoz dekoračních minerálů z Brazílie.

„Od 1.3. přebírám aktiva firmy MGM Minerals, která provozuje velkou prodejní výstavu minerálů v Ruzyni. Současní majitelé získají v nové firmě 40 %, já 60 %, zainvestuju ji 35 miliony Kč,“ napsal na svém blogu.

Firma má podle jeho slov v současné době měsíční tržby kolem 2 milionů Kč, což chce Barta rychle zdvojnásobit. 

„Myslím si, že do cca dvou let by tohle mohl byt výnosnější business než domény,“ věří Barta.

V současné době drží mimo jiné 50 % v online prodejci pojistek ePojisteni.cz, podíl má také v agentuře Crazy Tomato a je jedním ze zakladatelů obecně prospěšné společnosti Internetová vzdělávací, která provozuje placenou vzdělávací instituci iCollege.

Content 2017 - tip Footshop

V minulosti Barta investoval také do několika startupů – na Lupě jsme psali například o projektu na vytváření životopisů Resumesimo („Uspané, nicméně team se přeorientoval na jiný velmi ziskový projekt, čili investici hodnotím velmi dobře,“ napsal Lupě Barta), o doporučovacím algoritmu Proactify, který loni na podzim spustil službu pro vytváření mobilních e-shopů Tapomat („Ještě nenašli pořádný business model,“ hodnotí Barta.) nebo analytické firmě Semantic Visions („Tady to začíná vypadat velmi dobře a myslím si, ze brzo oznámíme i investici zvenku,“ píše Barta.)

Jak zjistil server Mediář.cz, dalším novým Bartovým projektem je bulvární web. Od 1. března ho chce rozjet na adrese Extra.cz, na které původně publikoval novinář Miloš Čermák.

Našli jste v článku chybu?
28. 1. 2013 15:05

Jak jste si urcite vsimli, toto neni PR clanek, ani skryta reklama... Jak by se uplnou nahodou mohlo na prvni pohled zdat! :-)

Cesky internet se trese v zakladech po oznameni novinky o tom, ze byvaly domenovy spekulant zacne spekulovat s kamenim...

:-) :-)

Jen doufam, ze tam v tech brazilskych dolech nepracuji deti... To by zase bylo PR clanku, aby se to "osetrilo"!

28. 1. 2013 15:36
..... (neregistrovaný)

neni to rozhodne PR clanek. pouze nam chteji rici, ze domenovy byznys uz nefunguje, startapovy byznys uz nefunguje a ze si nekdo mysli, ze vozit dekorativni kameni z brazilie bude super byznys.... vsadim se, ze milej barta promrdal na startupech balik, doba se zmenila a proste narazil na brazilce, kterejm skocil na spek a ti z nej vytahli par mega. za dva roky se dozvime, ze investice byla uspesna, ze sice firma zkrachovala, ale jeji majitele, ze si otevreli nevestinec.... domenovej obchodnik mi…