Hlavní navigace

Nový digitální okruh Slovenského rozhlasu odstartuje v září

31. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 5. 2010

Nikoliv na Den dětí, tedy od 1. června, ale až od září spustí Slovenský rozhlas (SRo) nový digitální okruh s názvem Junior. Informovala o tom agentura SITA. SRo 9 bude zaměřený na děti a mládež a nabídne této cílové skupině pohádky a rozhlasové hry. Děti se mohou těšit také na vzdělávací pořady. To bude ale situace až od roku 2011. Letos si bude muset stanice vystačit pouze s rozhlasovým archivem.

MM socky3

K TÉMATU: Slovenský rozhlas má další digitální licenci: pro SRo 9 – Rádio Junior

Bude to vysloveně cílená programová služba a věřím, že si najde své posluchače, uvedl pro SITA programový ředitel SRo Ľuboš Machaj. S distribucí tohoto programu se počítá pouze digitálně, to znamená, že ho budou moci naladit satelitní diváci (tedy i ti v České republice) a majitelé terestrických digitálních set-top-boxů a také internetoví uživatelé. O vysílání se v prvním roce postarají tři pracovníci. Další růst (stejně jako u okruhů Klasika a Litera) a vlastní rozpočet bude možný až s rozšířením distribuce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.