Hlavní navigace

Nový Flash Player 10.1 v ostré verzi slibuje lepší výkon

11. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Adobe po delší době testování uvolnila nový Flash Player 10.1 v ostré verzi. K dispozici je pro prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari a v neposlední řadě pro Operu. Flash Player 10.1 by pak měl být nyní integrován také do Google Chrome, kde se čekalo právě na jeho dokončení. Kevin Lynch, což je CTO společnosti Adobe, loni na konferenci MAX o Flash Playeru 10.1 prohlásil, že jde o malý update pro Adobe, ale velký skok pro uživatele. Flash Player 10.1 totiž díky…

Společnost Adobe po delší době testování uvolnila nový Flash Player 10.1 v ostré verzi. K dispozici je pro prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari a v neposlední řadě pro Operu. Flash Player 10.1 by pak měl být nyní integrován také do Google Chrome, kde se čekalo právě na jeho dokončení. Kevin Lynch, což je CTO společnosti Adobe, loni na konferenci MAX o Flash Playeru 10.1 prohlásil, že jde o malý update pro Adobe, ale velký skok pro uživatele. Flash Player 10.1 totiž díky celkové optimalizaci a spolupráci na vývoji s výrobci hardwaru slibuje významné snížení paměťových nároků (údajně až o polovinu) a zároveň neméně důležité zvýšení výkonu.

Z hlediska nových funkcí Flash Player 10.1 přináší API pro multitouch, možnost zpracovávat zvuk z mikrofonu bez nutnosti přístupu na server, spolupráci s akcelerometrem nejen pro odvození orientace displeje, DRM technologii Adobe Flash Access 2, podporu hardwarového dekódování videa, vylepšený Text Layout Framework a další. Více si můžete přečíst v článku Novinky v Adobe Flash pro rok 2010, který vyšel na našem sesterském serveru Zdroják.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.