Hlavní navigace

Nový informační systém pro evidenci vozidel selhal

Redakce

Ministerstvo vnitra ve středu oznámilo, že dodavatel informačního systému pro evidenci vozidel selhal: Protože systém se nepodařilo odpovídajícím způsobem zprovoznit ani do středy ráno, rozhodli se ministerstvo vnitra pro odpojení nového komplexního dotazovacího programu. Dotazy obcí do Schengenského sytému, kde jsme vázáni mezinárodním závazkem (vše ostatní je nadále v řádném běhu), bude nutno dočasně zadávat na obcích ručně (…) Opětovné spuštění komplexního dotazovacího programu (kde i dotaz…

Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo vnitra ve středu oznámilo, že dodavatel informačního systému pro evidenci vozidel selhal: Protože systém se nepodařilo odpovídajícím způsobem zprovoznit ani do středy ráno, rozhodli se ministerstvo vnitra pro odpojení nového komplexního dotazovacího programu. Dotazy obcí do Schengenského sytému, kde jsme vázáni mezinárodním závazkem (vše ostatní je nadále v řádném běhu), bude nutno dočasně zadávat na obcích ručně (…) Opětovné spuštění komplexního dotazovacího programu (kde i dotaz do Schengenu proběhne automaticky) je otázkou blízké budoucnosti, předpokládáme nejpozději do poloviny dubna.

Dva dny přitom celostátní systém kolaboval a dotazy vyřizoval v řádu desítek minut. Vzhledem k tomu, že nově nainstalovaná verze automatizuje dosud ručně zadávané dotazy, jde zřejmě o chybu dodavatele i testerů při přejímce.

Našli jste v článku chybu?