Hlavní navigace

Nový informační systém pro evidenci vozidel selhal

Redakce

Ministerstvo vnitra ve středu oznámilo, že dodavatel informačního systému pro evidenci vozidel selhal: Protože systém se nepodařilo odpovídajícím způsobem zprovoznit ani do středy ráno, rozhodli se ministerstvo vnitra pro odpojení nového komplexního dotazovacího programu. Dotazy obcí do Schengenského sytému, kde jsme vázáni mezinárodním závazkem (vše ostatní je nadále v řádném běhu), bude nutno dočasně zadávat na obcích ručně (…) Opětovné spuštění komplexního dotazovacího programu (kde i dotaz…

Ministerstvo vnitra ve středu oznámilo, že dodavatel informačního systému pro evidenci vozidel selhal: Protože systém se nepodařilo odpovídajícím způsobem zprovoznit ani do středy ráno, rozhodli se ministerstvo vnitra pro odpojení nového komplexního dotazovacího programu. Dotazy obcí do Schengenského sytému, kde jsme vázáni mezinárodním závazkem (vše ostatní je nadále v řádném běhu), bude nutno dočasně zadávat na obcích ručně (…) Opětovné spuštění komplexního dotazovacího programu (kde i dotaz do Schengenu proběhne automaticky) je otázkou blízké budoucnosti, předpokládáme nejpozději do poloviny dubna.

Dva dny přitom celostátní systém kolaboval a dotazy vyřizoval v řádu desítek minut. Vzhledem k tomu, že nově nainstalovaná verze automatizuje dosud ručně zadávané dotazy, jde zřejmě o chybu dodavatele i testerů při přejímce.

Našli jste v článku chybu?
4. 4. 2008 10:06
uživatel si přál zůstat v anonymitě
"Registr řidičů je tedy nyní technologicky zcela nový, se zásadně změněnou architekturou takového typu, že jej staví na pomyslně nejvyšší světovou úroveň obdobných řešení." Funny - to snad radsi zustaneme u tech nejnizsich urovni v podobne 32bitovych 486, ne? Pak to taky pojede pomalu, akorat o hoooodne levnejc.
4. 4. 2008 2:42
Maaartin (neregistrovaný)
Je to http a ne https (pro lamicky co by jim to nedoslo). Jinak zase klasika... a kdo to zaplati? A kdo zaplati lidem jejich pro*ztraceny cas?