Hlavní navigace

Nový polský multiplex z vysílačů blízko český hranic odstartuje do měsíce

19. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výherce multiplexu se o přidělené kanály musel ze zákona přihlásit do jednoho týdne, k tomuto kroku již vedení TV Łużyce přistoupilo v úterý.

V sousedním Polsku by měl v horizontu několika týdnů odstartovat nový lokální multiplex označovaný jako L1. Tamní telekomunikační úřad UKE přidělil vysílací kanály v Lubani, Jelenie Góře, Boleslawieci a Chojnowě podle očekávání společnosti Telewizja Łużyce, provozovateli stejnojmenného lokálního kanálu, který bylo doposud možné zachytit analogově pouze v první jmenované oblasti. Zdali bude digitální signál možné zachytit i v České republice, je otázkou. Byla by to ale hodně velká náhoda, protože na kanálu 38, jež má tato síť používat, funguje u nás DVB-T z Černé hory. Na možné rušení už upozornil před několika týdny server Satkurier.pl.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Nový polský DVB-T multiplex by mohla rušit digitální televize z Černé hory

Provoz multiplexu by měl začít, předpokládám, do jednoho měsíce, uvedla pro server Wirtualnemedia.pl ředitelka stanice a zároveň její šéfredaktorka Ilona Parejko. Výherce multiplexu se o přidělené kanály musel ze zákona přihlásit do jednoho týdne. K tomuto kroku již vedení TV Łużyce přistoupilo v úterý. V současné době vysílá regionální stanice tři hodiny denně, po zbytek času přebírala obsah komerční televize TVN. To by se ale do budoucna mělo změnit. Původní obsah TV Łużyce by měl činit šest hodin a následně by se ještě jednou zopakoval. Větší objem výroby bude pochopitelně znamenat nábor nových zaměstnanců. Spolu s přechodem na DVB-T dojde také k vypnutí analogového vysílače.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).