Hlavní navigace

Nový ředitel BBC chystá změnu struktury, plánuje propojit jednotlivé mediatypy

18. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pozice ředitele televizních stanic BBC Dannyho Cohena, který z ní koncem loňského roku odstoupil, nebude znovu obsazena. Škrty by se měly týkat i dalších manažerských pozic.

Generální ředitel britské veřejnoprávní společnosti BBC Tony Hall (na snímku) se rozhodl neobsadit místo po Dannym Cohenovi, který koncem minulého roku rezignoval na pozici ředitele televizních stanic BBC. Zrušení této pozice, která Cohenovi vynášela 327 tisíc liber ročně, je potvrzením Hallovy strategie rozmělnit hranice mezi televizními a rozhlasovými divizemi.

PSALI JSME: BBC posouvá opět veřejnou službu o něco dál, spustí vlastní on-line ochutnávač

Podrobnosti chystané strategie chce Hall zveřejnit v proslovu koncem března, podle pozorovatelů by mělo jít o největší změnu ve více než devadesátileté historii BBC. V kostce by mělo jít o osekání existujících struktur, vázaných na jednotlivé kanály, a jejich přetvoření do divizí orientovaných podle typu obsahu a publika, které by měly oslovovat.

BBC V HD: Zpravodajská stanice BBC World News začala vysílat ze satelitu Astra v HD

Výsledkem plánované restrukturalizace by mělo být zrušení většího množství manažerských pozic. Finální podoba změn zatím není známá, je ale velmi pravděpodobné, že jejich základ budou tvořit divize BBC Entertain, pod kterou bude patřit třeba Radio 2 a zábavná televizní tvorba, a BBC Inform, která bude zahrnovat zpravodajství a rozhlasové stanice jako Five Live.

K TÉMATU: BBC přichází s dalšími HD kanály, část z nich bude možné sledovat i u nás

Každá takováto jednotka bude mít podřízené divize jako BBC Youth, která je jedním z oddělení složky BBC Entertain a pod níž bude spadat online kanál BBC Three a popová stanice Radio 1. Výsledkem by podle Hallovy představy mělo být zjednodušení řídicí struktury, díky které se ušetří prostředky na tvorbu programů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).