Hlavní navigace

Nový šéf Kavčích hor Petr Dvořák kritizoval pořady Pokondr live a Výletníci

22. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 9. 2011

Ve včerejší analytické zpravodajské relaci Události, komentáře kritizoval nový generální ředitel České televize Petr Dvořák některé konkrétní pořady, které se objevují na kanálu ČT 1. Moderátor Jakub Železny se ho konkrétně zeptal na jeho názor na show Pokondr live, která svým formátem patří spíše na komerční televizi, a turistické Výletníky s Vojtěchem Bernatským a Petrem Svěceným.

VIDEO: Rozhovor s Petrem Dvořákem v Událostech, komentářích (čas 19:15)

U pořadu s dvojicí Pokorný – Ondráček (Těžkej Pokondr) Dvořák uvedl, že viděl prozatím pouze první díl, ale velmi se mu nelíbil. Železný mu jako příklad uvedl výstup obou pánů, kteří začali poslední díl show citací s bulvárního deníku Blesk, který následně ukázali na kameru. Co se týká Výletníků, na ty zatím nemá názor, protože je neviděl. Slyšel jsem na něj spoustu negativních reakcí a bude to jeden z dalších, který si pustím na iVysílání České televize, to znamená na internetu, uvedl nový šéf ČT.

BRAND

ROZHOVOR: Petr Dvořák: Pátý kanál by ČT uživila, i když by to ovlivnilo Jedničku

Terčem kritiky se stal i pořad Zázraky přírody, který patří mezi úspěšné formáty kanálu ČT 1. Na nich by nebylo nic závadného, pokud by jedním z moderátorů nebyl Vladimír Kořen, který se v minulosti úspěšně pokoušel o křeslo starosty středočeských Říčan. Myslím si, že to je chyba, konstatoval Petr Dvořák. Je tedy možné, že i s Kořenem se Česká televize v budoucnu rozloučí. O tom, že se bývalému šéfovi televize Nova jeho plány na novém působišti podaří alespoň zčásti realizovat, nepochybuje. Já si myslím, že se mi to podaří, protože si věřím, dodal Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).