Hlavní navigace

Nový šéf Telewizje Polska chce spustit zpravodajský kanál Poland 24 v angličtině

Lukáš Polák

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto televizi má.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní Telewizja Polska plánuje pod novým generálním ředitelem Jackem Kurskim spustit nejpozději do roku 2018 čtyřiadvacetihodinový zpravodajský kanál v angličtině s pracovním názvem Poland 24. Jako nejpravděpodobnější termín se jeví 11. listopadu zmiňovaného roku, kdy Polsko oslaví sto let nezávislosti. Neexistuje žádný kanál, který by představil Polsko světu z naší perspektivy. Byl by to ekvivalent k Russia Today v Rusku, případně Deutsche Welle v Německu, citoval Kurskiho server Wyborcza.biz.

AI2020

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize TVP Regionalna skončila, vrátila se značka TVP 3

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto stanici má a informace o Polsku nebývají leckdy prezentovány v zahraničních médiích tak, jak by měly být. Podle oborového webu Wirtualnemedia.plby studio takovéto stanice nemělo být umístěno u našich severních sousedů, ale jako nejpravděpodobnější sídlo se ukazuje Londýn. Připomeňme, že v minulosti o vzniku podobné stanice hovořila i slovenská RTVS, v roce 2008 ještě pod názvem STV.