Hlavní navigace

Skype 5 pro iPhone má být rychlejší a jednodušší, ale vyžaduje aspoň iOS 7

11. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft slibuje až pětkrát vyšší rychlost, nové uživatelské rozhraní či jednodušší ovládání skupinových konverzací. Nová aplikace již nemá obtěžovat opakovaným doručováním zpráv.

Microsoft oznámil, že nový mobilní Skype 5 pro iOS je téměř hotov. Brzy zamíří k uživatelům. Pro iPhone a iPod Touch má vyjít do týdne. Varianta vyladěná pro větší displej tabletů iPad prý přijde o něco později. Nový Skype poběží pod iOS ve verzi 7.0 a vyšší. Majitelé starších zařízení, která stále ještě nejnovější dostupné verze systému nepodporují, mají smůlu.

Aplikace prý byla od základu přepracována. Ovládáním a designem má nyní ladit se svými „sestřičkami“ pro platformy Android a Windows Phone. Díky velkým tlačítkům v novém prostředí lze snadno přecházet mezi kompletním seznamem kontaktů, naposledy použitými kontakty či rozepsanými zprávami, do nichž je v nové verzi aplikace možné rychleji vkládat fotografie.

ebf - tip do článku - debata

Nové ikony upozorňující na příchozí zprávy dělají snadnější přepínání mezi otevřenými konverzacemi. Jednodušší je prý i zahájení skupinové konverzace, anebo zapojení dalšího uživatele do ní. Zprávy a fotky je nyní možné posílat i bez momentálního přístupu k Internetu. Jak je to možné? Ve skutečnosti se jen zařadí do fronty a automaticky se odešlou při nejbližší příležitosti.

Podle vývojářů je Skype 5 až pětkrát rychlejší než předchozí verze. Přitom by ale žádná z úprav neměla mít negativní vliv na výdrž baterie. Údajně se podařilo odstranit nepříjemné čekání na naběhnutí obrazu při spojení videohovoru. Dalším odstraněným nešvarem je opakované doručování zpráv. Díky synchronizaci aktivit se zprávy přečtené v jiném zařízení již nebudou opakovaně doručovat

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).