Hlavní navigace

Nový Ultra HD televizor od LG nabídne i tuner DVB-T2. Zájem projevil i lékařský průmysl

19. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Společnost LG Electronics předpokládá, že nový televizor se bude prodávat v řádu desítek kusů. Cena půl milionu korun, která byla stanovena, není zkrátka pro běžného smrtelníka dosažitelná.

Odborná veřejnost si mohla dnes na vůbec první prezentaci v České republice prohlédnout nový Ultra HD televizor 84LM960V od společnosti LG Electronics. Jeho předností je nejen nejvyšší možná kvalita obrazu 4K, ale také vybavenost trojicí tunerů. Samozřejmostí je i technologie DVB-T2. Podle zástupců LG v Česku by tedy televizor měl být připraveny i na zemské televize druhé generace. Nejvyšší uplatnění najde produkt v současné době na satelitu, kde se už vysílá několik demo kanálů. Ideální cílovou skupinou pro pořízení tohoto televizoru jsou top manažeři s platem minimálně 230 tisíc.

K TÉMATU: LG v Česku prodává první Ultra HD televizor s úhlopříčkou 84”, vyjde na půl milionu

„Je obtížně určit, kdo přesně si tento televizor koupí, ale v podstatě tuto televizi koupí každý, kdo na ní má,“ řekl s určitou mírou nadsázky obchodní manažer společnosti LG v České republice Petr Stiller. Kromě Ultra HD vysílání, kterého je zatím opravdu jako šafránu, bude pro tento televizor vhodný Blu-ray přehrávač, který umožní kvalitní upscaling do 4K rozlišení. Pro zákazníky tohoto výrobce elektroniky bude i na českém trhu k dispozici. „V Británii proběhl jeden z testů, kde se ukázalo, že naprosto nevhodný byl tento televizor pro použití s DVD,“ uvedl Stiller.

MIF22_Early

ČTĚTE TAKÉ: Ultra HD televizor od LG má rozlišení 3840×2160 a úhlopříčku dva metry

Ve světové premiéře byl nový Ultra HD televizor od LG představený na letošním veletrhu CES v Las Vegas, server DigiZone.cz o něm informoval začátkem minulého měsíce. Jaké jsou mj. jeho plusy? Nabídne bezdrátový přenos obrazu a řadu chytrých funkcí. Hlavním plusem nadále zůstává magický ovladač. Samozřejmostí je ovládání gesty nebo hlasem a rozdělení obrazovky v plné šíři na dva na sobě nezávislé obrazy, což ocení především hráči na různých konzolích. „Jsme jedničkou v tomto segmentu,“ upozornil produktový manažer Martin Wild. Ke každému televizoru dostane jeho majitel čtyři kusy brýlí, které nevyžadují baterii a navíc jsou i lehké.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.