Hlavní navigace

Nový Xbox 360 konečně s podporou WiFi

17. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po porážce HD-DVD trvá Microsoft na tom, že jeho konzoli Xbox 360 stačí běžná DVD mechanika, protože cílem je postupně veškerý obsah dopravovat k uživatelům prostřednictvím Xbox Live přes Internet. Nyní konečně této strategii skutečně Xbox 360 uzpůsobil. Přichystal totiž novou verzi této konzole, kde se objevuje podpora WiFi v základní výbavě, která je pro konkurenční PlayStation 3 samozřejmostí. Inovovaný Xbox 360 ale vedle 802.11b a 802.11g rovnou podporuje i 802.11n. Dosud bylo možné Xbox…

Po porážce HD-DVD trvá Microsoft na tom, že jeho konzoli Xbox 360 stačí běžná DVD mechanika, protože cílem je postupně veškerý obsah dopravovat k uživatelům prostřednictvím Xbox Live přes Internet. Nyní konečně této strategii skutečně Xbox 360 uzpůsobil. Přichystal totiž novou verzi této konzole, kde se objevuje podpora WiFi v základní výbavě, která je pro konkurenční PlayStation 3 samozřejmostí. Inovovaný Xbox 360 ale vedle 802.11b a 802.11g rovnou podporuje i 802.11n. Dosud bylo možné Xbox 360 připojit k domácí síti jen kabelem. Náročnější zákazníci si pak mohli koupit ne zrovna levný externí WiFi adaptér.

Aby bylo stažený obsah kam ukládat, nový Xbox 360 bude vybaven pevným diskem o kapacitě 250 GB, což je zatím největší kapacita, kterou Microsoft u disků pro Xbox 360 nabídl. Inovovaný Xbox 360 má být i o něco menší a hlavně tišší. Současné modely nadělají opravdu dost rámusu, který při sledování filmů hodně ruší. Cena nové verze je 299,99 dolarů, takže je vlastně stejná jako u dosud vlajkové verze herní a multimediální konzole. Běžný webový prohlížeč ovšem ve výbavě pořád chybí a za přístup na Facebook či Twitter si Microsoft nadále nechá platit v rámci předplatného Xbox Live. (PC World.com via Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).