Hlavní navigace

Nový YouTube Mobile i pro iPad nebo iPhone

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google spustil novou verzi YouTube Mobile, která je opět dostupná na adrese http://m.youtube.com. Jejím prostřednictvím si nyní videa na YouTube mohou přehrávat i uživatelé zařízení iPhone, iPod Touch a iPad, aniž by potřebovali nějakou speciální aplikaci (ze strany Applu dlouhodobě odmítanou podporu pro Adobe Flash snad není třeba příliš připomínat). YouTube Mobile totiž k přehrávání videí používá HTML 5, což mohou využit třeba i uživatelé chytrých telefonů se systémem Android. YouTube Mobile…

Google spustil novou verzi YouTube Mobile, která je opět dostupná na adrese http://m.youtu­be.com. Jejím prostřednictvím si nyní videa na YouTube mohou přehrávat i uživatelé zařízení iPhone, iPod Touch a iPad, aniž by potřebovali nějakou speciální aplikaci (ze strany Applu dlouhodobě odmítanou podporu pro Adobe Flash snad není třeba příliš připomínat). YouTube Mobile totiž k přehrávání videí používá HTML 5, což mohou využit třeba i uživatelé chytrých telefonů se systémem Android. YouTube Mobile má také předělané uživatelské rozhraní, jehož ovládací prvky jsou větší a tudíž více uzpůsobené pro moderní mobily s dotykovým displejem a ovládání prsty.

Přibyly i některé funkce dosud dostupné jen v klasické desktopové verzi. Jde třeba o našeptávání při zadávání vyhledávacího dotazu, tvorbu playlistů či hodnocení videí stylem líbí/nelíbí. Google uvádí, že v roce 2009 registrovala mobilní verze YouTube meziročně o 160 procent více přehraných videí. Aktuálně prý přehrává 100 milionů videí každý den. Tolik jich bylo přehráváno celkově na YouTube v době, kdy jej Google kupoval, tedy v roce 2006. (YouTube Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).