Hlavní navigace

Novým finančním ředitelem Microsoftu bude Peter Klein

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft mění finančního ředitele. Řady předního výrobce softwaru opouští Chris Liddell, který do Microsoftu přišel v roce 2005 ze společnosti International Paper, což je americký papírnický kolos. Nyní prý chce Chris Liddell zužitkovat získané zkušenost a nasměrovat svou kariéru zase trochu jiným směrem. V Microsoftu zažil několik klíčových událostí včetně namlouvacích tanečků s americkým portálem Yahoo a vypuknutí světové ekonomické recese. V oficiálním prohlášení pro média Steve Ballmer,…

Microsoft mění finančního ředitele. Řady předního výrobce softwaru opouští Chris Liddell, který do Microsoftu přišel v roce 2005 ze společnosti International Paper, což je americký papírnický kolos. Nyní prý chce Chris Liddell zužitkovat získané zkušenost a nasměrovat svou kariéru zase trochu jiným směrem. V Microsoftu zažil několik klíčových událostí včetně namlouvacích tanečků s americkým portálem Yahoo a vypuknutí světové ekonomické recese. V oficiálním prohlášení pro média Steve Ballmer, tedy aktuální šéf Microsoftu, vyzdvihuje práci, kterou jednapadesátiletý Liddell pro společnost udělal.

Chris Liddell ve funkci dokončí tento kalendářní rok. Už je ale jasno o jeho nástupci: bude jím o čtyři roky mladší Peter Klein, dosavadní finanční ředitel business divize, pod kterou spadá vývoj a prodej kancelářské sady Microsoft Office. V této pozici si Peter Klein udělal velmi dobré jméno. Akcie Microsoftu na chystanou personální rošádu zareagovaly růstem. (CNET News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).