Hlavní navigace

Novým šéfem AVG se stal Gary Kovacs z Mozilla Corporation

30. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Antivirová společnost AVG už má náhradu za odstupujícího výkonného ředitele J. R. Smithe. Firmu bude řídit bývalý šéf Mozilla Corporation.

Necelé čtyři měsíce poté, co dosavadní výkonný ředitel společnost AVG oznámil svoji rezignaci, známe jméno jejího nového šéfa. Do křesla výkonného ředitele původně české antivirové společnosti usedne Gary Kovacs, který ještě donedávna řídil Mozilla Corporation. Do té přišel v roce 2010. O necelé dva roky později se mu podařilo domluvit na prodloužení spolupráce s vyhledávačem Google. Ten na základě uzavřené dohody zůstal ve Firefoxu nastaven jako výchozí vyhledávač. Nová smlouva platí minimálně do konce roku 2014. Spolupráce s Googlem přináší Mozille dlouhodobě významnou část příjmů.

Podobně je na tom i AVG. Z partnerství v oblasti vyhledávání získáváme více než 40 procent našich příjmů. Je to skvělý model, kdy můžeme zákazníkům nabídnout nějakou službu, za kterou nám nezaplatí zákazník, ale obchodní partner. Je to takový způsob nepřímé monetizace, uvedl v březnu v rozhovoru pro Lupu J. R. Smith.

KL24

Skutečnost, že Kovacs změnil stáj, dokládá i zrušení jeho Twitter účtu @mozillagary.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).