Hlavní navigace

NPD: Většina uživatelů chytrých telefonů nepřekročí měsíčně 2GB dat

Daniel Dočekal

Uživatelé AT&T, Sprint a T-Mobile v USA prakticky nepřekročí 2 GB přenesených dat za měsíc, plyne to ze studie společnosti NPD Connected Intelligence založené na měření přenosů dat u vzorku tisícovky uživatelů. Přes 3 GB měsíčně ale spotřebuje 11 % uživatelů T-Mobile, 4 % uživatelů AT&T a 3 % uživatelů Verizonu.  NPD neměřilo přenosy uživatelů s iPhone, ale tvrdí, že uživatelé iPhone mají návyky obdobné. Vyšší potřebu dat u uživatelů T-Mobile vysvětluje NPD jejich věkem, T-Mobile má v…

Uživatelé AT&T, Sprint a T-Mobile v USA prakticky nepřekročí 2 GB přenesených dat za měsíc, plyne to ze studie společnosti NPD Connected Intelligence založené na měření přenosů dat u vzorku tisícovky uživatelů.

Přes 3 GB měsíčně ale spotřebuje 11 % uživatelů T-Mobile, 4 % uživatelů AT&T a 3 % uživatelů Verizonu.  NPD neměřilo přenosy uživatelů s iPhone, ale tvrdí, že uživatelé iPhone mají návyky obdobné. Vyšší potřebu dat u uživatelů T-Mobile vysvětluje NPD jejich věkem, T-Mobile má v USA převážně mladé zákazníky.

NPD také upozorňuje, že se uživatelům chytrých telefonů daří mobilní data udržovat na nižším objemu díky využívání WiFi připojení. Detailnější výsledky výzkumu bohužel zveřejněny nebyly.

Zdroj: Why You Probably Don't Need an Unlimited Data Plan

Našli jste v článku chybu?
27. 8. 2012 10:06
. (neregistrovaný)

Nepřekročí proto, že nechtějí (tzn. mají neomezený plán) nebo proto, se hlídají (platí za objem přenesených dat) nebo proto, že jim to síť komplikuje (např. omezením rychlosti od nějaké chvíle)? Zprávička je naprosto neúplná a zmatená.

28. 8. 2012 10:11

Zase z druhé strany - ve velké většině případů žádný podstatný důvod k backupu přes 3G není. Třeba Apple iPhone backup přes iCloud po 3G ani nepovoluje, spustí se jakmile se telefon chytne na wifi, což je pro velkou většinu uživatelů prakticky denně. A v momentu, kdy 3G opravdu máte jen pro věci, které potřebujete "kdekoli", tedy synchro mailu, tu a tam nějaké surfování nebo třeba dotažení online mapy atd., tak pak najednou jsou přenosy opravdu dost nízké, běžně do 500MB za měsíc, 1-2GB měsíčně …