Hlavní navigace

The New York Times své online zpravodajství zpoplatní

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

List The New York Times chystá na rok 2011 zpoplatnění svého internetového zpravodajství. Za přístup k článkům by si ale měli platit jen aktivnější čtenáři. Každému uživateli bude počítán počet zobrazených článků. Do určitého počtu zobrazení (přečtení) bude mít čtenář přístup k internetovému zpravodajství The New York Times zdarma. Pokud ale překročí hranici, bude si už muset zaplatit. Kolik článků přesně bude k dispozici zdarma a jaká bude výše poplatků, to list zatím neprozradil.…

List The New York Times chystá na rok 2011 zpoplatnění svého internetového zpravodajství. Za přístup k článkům by si ale měli platit jen aktivnější čtenáři. Každému uživateli bude počítán počet zobrazených článků. Do určitého počtu zobrazení (přečtení) bude mít čtenář přístup k internetovému zpravodajství The New York Times zdarma. Pokud ale překročí hranici, bude si už muset zaplatit. Kolik článků přesně bude k dispozici zdarma a jaká bude výše poplatků, to list zatím neprozradil. Předplatitelé klasické papírové verze by měli mít přístup neomezený. Popisované zpoplatnění internetového zpravodajství The New York Times má vypuknout začátkem příštího roku.

WT100

Hlavně americká vydavatelství v posledních měsících řeší model přístupu k internetovému zpravodajství. Jde o důsledek poklesu příjmů z reklamy a obecného odlivu čtenářů od tištěných periodik. Nejhlasitějším propagátorem placeného internetového zpravodajství je dnes zřejmě mediální magnát Rupert Murdoch a jeho News Corp. Názory analytiků na úspěch se ale rozcházejí. Část jich soudí, že současný model je nadále neudržitelný. Jiná část ale říká, že si zpoplatňující servery říkají o odliv uživatelů k nadále zdarma dostupným zdrojům informací. (Yahoo News)

K tématu: Tři faktory pro úspěšné zpoplatnění obsahu, Placený obsah: Murdochova opožděná evoluce, Má placený obsah na Internetu ještě místo?, Google News a média – nesmiřitelní rivalové?, Osm procent českých uživatelů by se nebránilo platbám za zpravodajství nebo Wall Street Journal v mobilu bude napříště za dva dolary na týden.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).