Hlavní navigace

O budoucnosti Ještědu zatím stále není rozhodnuto

26. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 5. 2009

Jak to aktuálně vypadá s prodejem vysílače Ještěd Libereckému kraji? O tom v současné době nechce nikdo mluvit. Jak uvedl server Aktuálně.cz, stav této národní kulturní památky ale není v současné době nejlepší. Podle serveru by mělo do Ještědu dokonce zatékat. Zpravodajský web připomíná, že ČRa potřebují pouze vysílací část, a proto se o tuto dominantu Liberce začalo zajímat hejtmanství.

K TÉMATU: Ještěd slaví pětatřicet let a Radiokomunikace ho prodají

Momentálně nemohu poskytnout žádné informace, protože jsme se s Českými Radiokomunikacemi rozešli s určitými návrhy, a dohodli jsme se na embargu do doby, než se Radiokomunikace rozhodnou co dál, uvedla pro server Aktuálně.cz radní pro kulturu a cestovní ruch Lýdie Vajnerová ze Strany pro otevřenou společnost. Komentovat jednání nechtěla ani mluvčí ČRa Marie Fianová. Ve hře je několik variant – koupě celého Ještědu, jeho části nebo zachování současného stavu, tzn., že by Ještěd zůstal ve vlastnictví Radiokomunikací.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Ještěd zachováme i po vypnutí analogu, slibují Radiokomunikace

Server upozorňuje, že za období přibližně jednoho roku, kdy jednání probíhají, se v nich nic nepohnulo. Mluvčí ministerstva kultury Jan Ciesler však vyslal směrem k hejtmanství i ČRa jasnou zprávu: K dořešení majetkových vztahů by mělo dojít co nejdříve, neboť od toho se bude odvíjet i zpracování nominační dokumentace pro UNESCO, která je vlastně startovním bodem celého procesu. Podle vyjasnění vztahů se pak i určí, kdo bude za budoucí péči o památku odpovědný. Aktuálně.cz konstatuje, že v rozpočtu hejtmanství je na koupi Ještědu stanoveno 100 milionů korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.