Hlavní navigace

O kmitočty v pásmech 1800 a 2600 MHz se utkají současní tři operátoři

Autor: Isifa
David Slížek

Lhůta pro podávání přihlášek do aktuálně vyhlášené aukce na LTE kmitočty uplynula. Žádný nový hráč se do ní ale nepřihlásil.

Rozdělování LTE kmitočtů, které zbyly z aukce z roku 2013, nepřinese zřejmě žádné překvapení. Zájem o ně mají jen současní tři operátoři. Nikdo nový se do dražby nepřihlásil, oznámil dnes Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

O účast ve výběrovém řízení mají zájem jen O2 Czech Republic, Vodafone Czech Republic a T-Mobile Czech Republic.

„ČTÚ konstatoval, že všechny došlé žádosti splňují formální požadavky stanovené v kapitole 8.2.1 Vyhlášení výběrového řízení a obsahují i povinné přílohy. Úřad nyní žádosti vyhodnotí z hlediska splnění všech stanovených podmínek účasti ve výběrovém řízení,“ uvádí regulátor.

V druhé polovině dubna by podle harmonogramu měla proběhnout zkušební aukce a ostrá dražba by se měla rozběhnout 27. dubna. Souhrnná vyvolávací cena kmitočtů je 734 milionů Kč.

ČTÚ zároveň připravuje aukci v pásmu 3,7 GHz, ke které začátkem března spustil opakovanou veřejnou konzultaci. Do aukce chce dát celkem pět bloků, každý z nich má mít vyvolávací cenu 17 milionů Kč.

Našli jste v článku chybu?
26. 3. 2016 12:06
P2010 (neregistrovaný)

http://byznys.lidovky.cz/mobilni-operatori-snizuji-ceny-jen-naoko-nizsi-tarify-patri-k-nejdrazsim-1lv-/firmy-trhy.aspx?c=A160324_152337_firmy-trhy_pave

Ceny telekomunikačních služeb obecně na konci roku klesaly. Česko sice nebylo výjimkou, na lepším umístění tuzemských tarifů v rámci zemí OECD se to ale pozitivně neprojevilo. Naopak, ve většině případů se Česká republika ještě propadla.

24. 3. 2016 20:47
Jednicka (neregistrovaný)

Tak jest. V pravidlech aukce byla takova mala ale podstatna dira, ktera cinila prihozy do nekonecna beztrestne. 20md nebo 100md nebyl rozdil a cena zcela nepodstatna.