Hlavní navigace

O nových polských programech v tamním multiplexu 1 se rozhodne se zpožděním

1. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezi zájemci o dvě volné programové pozice jsou mimo jiné i společnost Discovery Networks s projektem DMAX a provozovatel programů Eska TV a Polo TV.

Ačkoliv se původně předpokládalo, že o dvou nových programech, které se objeví v polském multiplexu 1 po opuštění sítě tamní veřejnoprávní televizí, bude rozhodnuto ještě před koncem letních prázdnin, realita nakonec bude jiná. Serveru media2.pl to potvrdil šéf regulátora KRRiT Jan Dworak. O nové pozice se uchází řada žadatelů a postup rozhodování je zdlouhavý. Bude tedy ukončen do konce letošního roku, potvrdil Dworak. První dvě pozice na počátku července získaly stanice TVP ABC a TV Trwam.

CIF23

K TÉMATU: V Polsku začne celoplošně vysílat obdoba křesťanské TV Noe a tamní „Déčko“

Jisté je v tuto chvíli zaměření nových stanic. KRRiT právě jako součást výběrového řízení dala podmínku, čemu se budou tyto stanice věnovat. První programová pozice tedy bude určena pro kanál filmový, druhá pro vzdělávací. Mezi zájemci v první kategorii jsou například programy Kino 5 (Polcast Television), Stopklatka TV (projekt Kina Polska, portálu Stopklatka.pl a Agora) nebo TV Film (za stanicí by stál mj. vlastník stanic Eska, Eska TV a Polo TV). Nejznámějším zájemcem o pozici dokumentárního kanálu je z pohledu českého diváka společnost Discovery Networks (kanál DMAX).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).