Hlavní navigace

O první síť pro digitální rozhlas se utkají České Radiokomunikace s firmou Teleko

12. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 1. 2010

Do tendru na provozovatele vůbec první celoplošné sítě pro zemský digitální rozhlas v České republice se přihlásili pouze dva zájemci. Vedle dominantního provozovatele televizních a rozhlasových vysílačů, společnosti České Radiokomunikace, jde o příbramskou firmu Teleko, která dlouhodobě testuje digitální rozhlasové vysílání. V měsíční monitorovací zprávě za prosinec 2009 to oznámil Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

K TÉMATU: Digitální rozhlas? Ano, ale ne L-band, říkají České Radiokomunikace

Mobile Internet Forum 2022

Otevírání obálek s nabídkami účastníků výběrového řízení proběhlo již 17. prosince. Na toto jednání navázalo druhé zasedání výběrové komise pro výběrové řízení. V průběhu ledna bude provedeno hodnocení nabídek podle stanovených kritérií, sdělil ČTÚ ve zprávě. Tendr je vypsaný na kmitočtové příděly v takzvaném L-pásmu, které je podle Českých Radiokomunikací méně výhodné pro celoplošné vysílání než kmitočty v tzv. III. televizím pásmu (ty jsou však dosud blokované analogovými televizemi).

Zadávací dokumentace k tendru neurčuje, v jakém vysílacím standardu by měla první celoplošná síť pro zemský digitální rozhlas vysílat. Všeobecně se však předpokládá, že vítěz soutěže použije mix standardů DAB a DAB+.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.