Hlavní navigace

O Seznam.cz projevil zájem vlivný ruský investor

29. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O koupi české portálové jedničky Seznam.cz údajně projevil zájem i významný ruský investor Digital Sky Technologies. Ten zatím investuje spíše do ruských firem a je vlastníkem nadpoloviční většiny v ruském portálu Mail.ru. S odvoláním na zdroj blízký dění kolem transakce to dnes uvedl zpravodajský server ČTK. Samotný prodej Seznamu prý komplikuje globální finanční krize, která dramaticky zhoršuje přístup možných kupců k úvěrovým zdrojům. Původní požadovaná cena ještě před plným vypuknutím krize…

O koupi české portálové jedničky Seznam.cz údajně projevil zájem i významný ruský investor Digital Sky Technologies. Ten zatím investuje spíše do ruských firem a je vlastníkem nadpoloviční většiny v ruském portálu Mail.ru. S odvoláním na zdroj blízký dění kolem transakce to dnes uvedl zpravodajský server ČTK. Samotný prodej Seznamu prý komplikuje globální finanční krize, která dramaticky zhoršuje přístup možných kupců k úvěrovým zdrojům. Původní požadovaná cena ještě před plným vypuknutím krize klesla z počáteční jedné miliardy USD téměř o pětinu. I takováto částka je však údajně příliš vysoká pro zbylé dva zájemce, tedy fond Apax Partners, který je navázán na TV Nova a Warburg Pincus, jenž stojí za Centrum Holdings. Nyní to vypadá tak, že buď Seznam koupí Rusové, anebo z celé transakce sejde, cituje ČTK svůj zdroj. (Finanční noviny)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.