Hlavní navigace

Firmu Skype údajně kupuje Microsoft za více jak 7 mld dolarů

Jiří Macich ml.

Do fronty zájemců o VoIP a IM službu Skype se podle nejčerstvějších informací postavil i softwarový gigant Microsoft. Jak již jsme vás informovali, agentura Reuters s odvoláním na dva dobře informované zdroje minulý týden uvedla, že o Skype mají zájem Google a Facebook. Nyní se tedy k zájemcům přidává i třetí velký hráč, tedy jmenovaný Microsoft. Podle deníku WSJ je Microsoft těsně před podpisem smlouvy o odkupu firmy Skype za 7 mld dolarů. Vše jsou to ale zatím jen oficiálně nepotvrzené…

Do fronty zájemců o VoIP a IM službu Skype se podle nejčerstvějších informací postavil i softwarový gigant Microsoft. Jak již jsme vás informovali, agentura Reuters s odvoláním na dva dobře informované zdroje minulý týden uvedla, že o Skype mají zájem Google a Facebook. Nyní se tedy k zájemcům přidává i třetí velký hráč, tedy jmenovaný Microsoft. Podle deníku WSJ je Microsoft těsně před podpisem smlouvy o odkupu firmy Skype za 7 mld dolarů. Vše jsou to ale zatím jen oficiálně nepotvrzené informace.

Content 2017 - tip Footshop

Skype, Google, Facebook ani Microsoft se k nim nevyjadřují, čímž tedy ani nepopírají možné námluvy. To samozřejmě spekulace jen přiživuje a to tím spíše, že všichni tři velcí zájemci by jistě reálně mohli zařadit Skype do svého stávajícího produktového portfólia a dost možná by byli i logičtějšími kupci než kdysi aukční síň eBay, která si se službou Skype moc nevěděla rady.

Důvodem, proč má Microsoft o Skype zájem, je údajně především obrana před konkurenčními Google Voice a Facetime prostředími v operačních systémech Android a iOS, na které Windows Phone 7 zatím nemají odpověď, tvrdí ve článku GigaOm.

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2011 16:26
Jiří (neregistrovaný)

Hmm, eBay měla se Skypem velké plány, ale nakonec na něm prodělávala. Proč si Microsoft myslí, že se mu koupě Skypu vyplatí? Nebo už má kupce, který ho po pár letech koupí za 8 a více miliard USD? :-)

Napadá mě snad jen těsná integrace s Windows Phone 7 telefony a operátory po vzoru Verizon + Google Voice + Android.

10. 5. 2011 16:23
Martin Soušek (neregistrovaný)

Cože? Kvalitní služba?

Já tedy mám za to, že přerod z kvalitní služby na nefunkční nesmysl přecpaný spywarem a reklamou již nastal a to někde mezi verzí 2 a 3. Součásná verze 5 má nesmyslné a přeplácané GUI, všude reklamy, integraci viru facebook atd atd

Ale s MS to jistě nebude o nic lepší. Zároveň se můžeme rozloučit s verzí pro Linux a Mac (které jsou stejně asi tři verze pozadu).

Takže nezbyde než někam migrovat, moc ale nevím kam, protože rozumná multiplatformní alternativa s hlasem, IM …