Hlavní navigace

O technický chod Nové Digi CZ se postará Slovak Telekom, freeSAT je ze hry

21. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Jsme rádi, že si společnost DIGI CZ pro svojí Novou Digi vybrala právě naše technické řešení,” uvedl Juraj Bóna, senior manažer pro produktový management a marketing Slovak Telekomu.

Technický chod české verze satelitní služby Digi TV pro Českou republiku bude zajišťovat společnost Slovak Telekom, která za tímto providerem stojí u našich východních sousedů. Dnes to formou tiskových zpráv potvrdily obě firmy. Jak v nedávném rozhovoru pro server DigiZone.cz konstatoval Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti Digi Czech Republic, se spoluprací naopak nepočítá Digi TV u konkurenční UPC DTH, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem freeSATu (dříve UPC Direct). Nová verze satelitní služby pro náš region začne fungovat od 1. října, její původní podoba by naopak měla být ukončena nejpozději v polovině příštího roku.

BRAND

ROZHOVOR: Chystáme změnu kódování. Klienty čeká výměna přijímačů, říká šéf satelitní Digi TV

Hledali jsme partnera, který by mohl splnit naše vysoké technické požadavky na moderní, spolehlivou a kvalitní satelitní televizi, kterou ocení naši zákazníci. Ve Slovak Telekom jsme takového partnera našli, uvedl Rusnák. Spolupráce se společností Slovak Telekom se týká akvizice, zpracování a vysílání televizního signálu na satelit a zabezpečení systému podmíněného přístupu. Slovak Telekom se kromě toho bude starat i o dodávky set-top boxů a jejich funkčnost. Pro DIGI CZ jsme připravili end-to-end technologické řešení, které umožňuje plně využívat pokročilé vlastnosti satelitní platformy Digi Slovakia a Slovak Telekomu při zachovaní plné programové a marketingové nezávislosti, sdělil generální ředitel Digi Slovakia Marcel Šatánek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).