Hlavní navigace

O víkendu se zaměří stanice Z1 hlavně na zábavu a odpočinek

26. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 8. 2009

Zpravodajsko-publicistický kanál Z1 už má náhradu do pořadu Interview Z1 za moderátorku Barboru Tachecí, která dala přednost televizi Prima. Kromě již známých tváří, bývalého tiskového mluvčího ministra zdravotnictví Tomáše Cikrta a Eugena Kordy, který již na Z1 moderoval, ji bude Naděžda Hávová-Fořtová. V rozhovoru pro zpravodajský server iDNES.cz to uvedl nový ředitel stanice Zdeněk Šámal.

cif - debata 2

Významnou změnou ale bude především zrušení živého vysílání o víkendech. To máte jako s Daliborem, dotlačily nás k tomu okolnosti. On se naučil hrát na housle, my jsme vytvořili schéma, které si v dané situaci můžeme dovolit, uvedl Šámal k nouzovému plánu, který má zachránit zpravodajsko-publicistický kanál. K víkendovému programu pak pro iDNES dodal: Budeme o našem programu moci říkat: Ve všední den s námi pracujete, o víkendu odpočíváte a bavíte se. Díky tomu by se měly náklady snížit asi o třetinu oproti období do 30. června.

Zdeněk Šámal v rozhovoru nepřímo přiznal, že s veřejnoprávní ČT 24 se nevyplatí soutěžit v boji o diváka. Já jsem se zase nikdy netajil tím, že vnímám jako neproduktivní soutěžit s ČT 24 v obecném zpravodajství, uvedl Šámal. Kroky svého předchůdce Martina Mrnky, který právě zpravodajský kanál ČT za konkurenci považoval, hodnotit nechtěl. Šámal dále v rozhovoru konstatoval, že úsporná opatření se naopak nedotknou dokumentů, jejich role bude posílena. Chceme se tematicky víc vymezit. Proto jsme v rozpočtu vyhradili takovou částku, o které si myslíme, že pokryje naše zájmy a potřeby, řekl na závěr.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).