Hlavní navigace

O víkendu tragicky zahynula jedna z členek týmu pořadu Reportéři ČT

19. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jana Sotonová se dostala do širšího povědomí poté, co upozornila na firmu, která měla monopol na výrobu armádních zimních bund. V zakázce šlo přitom o desítky milionů korun.

Tragicky skončila pro Janu Sotonovou, kterou Česká televize označila za velkou naději domácí žurnalistiky, víkendová dopravní nehoda. Sotonová při srážce dvou automobilů bohužel zemřela. Naše mladá kolegyně a kamarádka, novinářka Jana Sotonová, zemřela včera při tragické dopravní nehodě. Nemám vůbec slov, je to šílené a bude nám strašně, strašně chybět, napsal na sociální síti Facebook Marek Wollner, který redakci Reportérů ČT vede. Česká televize věnovala Sotonové i článek na webu ČT 24, v němž připomněla, že vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci a psala pro Lidové a Hospodářské noviny.

ebf - témata 1

Jana Sotonová natočila mj. příběh úřednice, kterou Celní správa neoprávněně vyhodila z práce a ta pak zůstala 16 let bez zaměstnání a příjmů. Po odvysílání reportáže nakonec úřednice svůj spor u Ústavního soudu vyhrála. Ve dvou reportážích se Jana postavila za malého chlapce postiženého autismem, který se kvůli necitlivému postupu českých úřadů dostal z dosahu svého asistenta do cizího prostředí dospělých lidí, uvedla dále Česká televize. Sotonová se taktéž dostala do povědomí poté, co upozornila na firmu, která měla monopol na výrobu armádních zimních bund. V zakázce šlo přitom o desítky milionů korun.

Foto: Česká televize

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).