Hlavní navigace

O2 kupuje virtuálního operátora Gorila mobil. Po třech měsících provozu

8. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po čtvrt roce na trhu se do náruče O2 Petra Kellnera stěhuje první virtuální operátor. Gorila vsadila především na mladé zákazníky.

Gorila to zkusila trochu jako Oskar před čtrnácti lety. Specifická komunikace, jasná cílová skupina a především mobilní data. Za tři měsíce získala padesát tisíc zákazníků. „Byli jsme překvapeni, jak rychle se značka na trhu uchytila,“ říká šéf Gorily Lukáš Janoušek

„Jednání probíhala posledních několik týdnů,“ dodává mluvčí O2 Ctibor Jappel. Cenu, za kterou přejde mladý operátor pod centrálu z pražské Brumlovky, ale ani jedna ze stran nezveřejnila.

Gorila mobil fungovala s O2 podobně jako Mobil.cz vydavatelství Mafra ve spolupráci s T-Mobile jako přeprodejce služeb. „Oceňujeme, co se týmu Gorila mobil podařilo za tak krátkou dobu vybudovat, a věříme, že toto je pouze začátek úspěšné spolupráce na dalších projektech,“ tvrdí v tiskové zprávě generální ředitel O2 Tomáš Budník. Nákup už byl koneckonců součástí jeho strategie soustředit se především na mobilní data.  

O to jednodušší bude integrace do nabídky nového majitele. „Pro zákazníky se v tuto chvíli nic nemění. Jejich podmínky zůstávají v platnosti a mohou využívat i kanály zákaznické podpory, které používají dosud,“ vysvětluje Jappel. 

BRAND23 Workshop

Loňská mobilní revoluce přinesla kromě neomezených tarifů za paušál i šedesátku nových virtuálních mobilních operátorů. Nejvíc z nich ulovilo právě O2, v jehož síti funguje třeba Blesk Mobil, Tesco MobileMobil ČEZGorila mobil, za kterou stojí i skupina Unimex, tak zapadá do strategie spolupracovat především s velkými partnery. Kolem padesáti tisíc zákazníků přitom za tři měsíce fungování letos získal třeba i Sazka Mobil, ten ale spolupracuje s Vodafonem. 

Gorilu vybudovala čtveřice Lukáš Janoušek, Roman Nováček, Pavel TurekPetr Staněk. Kromě Pavla Turka, který budoval kariéru ve světě Formule 1, mají zakladatelé zkušenosti především ze světa z marketingu. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).