Hlavní navigace

O2 oddělila od června plánování a budování sítě od služby zákazníkům

Autor: O2
Lukáš Polák

Koncoví zákazníci O2 Czech Republic rozdělení nijak nepocítí. Lidé i firmy budou od společností O2 a CETIN nadále dostávat služby v rozsahu a kvalitě, na jaký byli dosud zvyklí.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic rozdělila s platností od června své fungování mezi dvě firmy. O2 se nadále zaměří na poskytování služeb koncovým zákazníkům (tedy včetně IPTV služby O2TV a mobilního produktu O2TV Go), nově vzniklý subjekt CETIN se zaměří na plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. Zjednodušeně řečeno, CETIN přebírá od O2 Czech Republic především telekomunikační infrastrukturu.

K TÉMATU: Provozovatel O2TV se rozdělí na dvě společnosti, akcionáři „promluví“ za měsíc

Účelem rozdělení je dosáhnout toho, aby nové společnosti fungovaly jako dvě po všech stránkách nezávislé a samostatné hospodářské jednotky schopné samostatně rozvíjet svůj unikátní tržní potenciál, uvedl Tomáš Budník, předseda představenstva a generální ředitel O2. Operátor zároveň slibuje, že mezi společností O2 a jejími dceřinými společnostmi (včetně O2 Slovakia) na straně jedné a společností CETIN a dalšími společnostmi ze skupiny PPF („Skupina CETIN/PPF“) na straně druhé nebudou existovat jakékoliv nadstandardní vztahy, které by mohly popírat účel rozdělení.

Našli jste v článku chybu?