Hlavní navigace

O2 oddělila od června plánování a budování sítě od služby zákazníkům

1. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: O2
Koncoví zákazníci O2 Czech Republic rozdělení nijak nepocítí. Lidé i firmy budou od společností O2 a CETIN nadále dostávat služby v rozsahu a kvalitě, na jaký byli dosud zvyklí.

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic rozdělila s platností od června své fungování mezi dvě firmy. O2 se nadále zaměří na poskytování služeb koncovým zákazníkům (tedy včetně IPTV služby O2TV a mobilního produktu O2TV Go), nově vzniklý subjekt CETIN se zaměří na plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. Zjednodušeně řečeno, CETIN přebírá od O2 Czech Republic především telekomunikační infrastrukturu.

MMF24

K TÉMATU: Provozovatel O2TV se rozdělí na dvě společnosti, akcionáři „promluví“ za měsíc

Účelem rozdělení je dosáhnout toho, aby nové společnosti fungovaly jako dvě po všech stránkách nezávislé a samostatné hospodářské jednotky schopné samostatně rozvíjet svůj unikátní tržní potenciál, uvedl Tomáš Budník, předseda představenstva a generální ředitel O2. Operátor zároveň slibuje, že mezi společností O2 a jejími dceřinými společnostmi (včetně O2 Slovakia) na straně jedné a společností CETIN a dalšími společnostmi ze skupiny PPF („Skupina CETIN/PPF“) na straně druhé nebudou existovat jakékoliv nadstandardní vztahy, které by mohly popírat účel rozdělení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).