Hlavní navigace

O2: Příchodu Netflixu se neobáváme, sázíme na obsah v češtině

„Z našich statistik vyplývá, že Češi mají největší zájem o tuzemské filmy a nedají dopustit na dabing,“ sdělila DigiZone.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.
Lukáš Polák 26. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vstupu videoportálu Netflix, globálního obra, který bývá dáván za vzor všem VOD službám (portálům s videem na vyžádání, pozn. red.), do České republiky se neobává ani největší IPTV provozovatel v České republice s vlastní videopůjčovnou O2 Videotéka, společnost O2 Czech Republic. Serveru DigiZone.cz to sdělila Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení firmy. Zástupci Netflixu pro české Hospodářské noviny v pondělí uvedli, že služba by v České republice měla odstartovat nejpozději v příštím roce, ve stejném duchu se pak vyjádřili i pro slovenský oborový web Stratégie.sk.

CIF20

ANALÝZA: Netflix v Česku? Bude to mít hodně těžké, shodují se jeho lokální konkurenti

Z našich statistik vyplývá, že Češi mají největší zájem o tuzemské filmy a nedají dopustit na dabing. Proto také většinu z tisícovky filmů v naší O2 Videotéce nabízíme v českém znění. Přestože velká část z nich je k dispozici také v originálním znění s titulky, zájem o ně není zdaleka tak veliký. V O2TV zároveň nabízíme videoarchiv České televize, skupin NovaPrimaHBO, které představují další obsah v českém znění, který je pro českého zákazníka zásadní. Nové seriály v originálním znění, které plánuje přinést na český trh Netflix, proto nevnímáme jako přímou konkurenci, uvedla Mikšovská.