Hlavní navigace

O2 se rozdělí v červnu. PPF si to odhlasovala proti vůli malých akcionářů

Autor: O2
Jan Beránek

Valná hromada operátora rozhodla o rozdělení firmy na dvě části. Podle ČTÚ se ale od regulace nemusí úplně oprostit.

Doba čtení: 1 minuta

Sítě zvlášť a služby koncovým zákazníkům zvlášť. Nová firma, která bude spravovat především sítě, se bude jmenovat CETIN – Česká telekomunikační infrastruktura. 

„V důsledku rozdělení přejde na společnost CETIN především majetek společnosti související s pevnou veřejnou komunikační sítí, fyzickou infrastrukturou mobilní veřejné komunikační sítě a datovými centry, a dále zejména související zaměstnanci, smlouvy a dokumentace,“ uvádí tisková zpráva operátora. V číslech to znamená majetek v hodnotě kolem 47 miliard korun. 

CETIN se hned od počátku dostane pod drobnohled Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), protože na něj přejde velkoobchodní regulace, která teď leží na O2. Podle předsedy rady ČTÚ Jaromíra Nováka ale bude úřad ještě posuzovat, jestli nebude nutné dál regulovat O2 i na maloobchodním trhu.

Content

Z O2 do vedení CETINu přejde šéf dosavadní infrastrukturní divize Petr Slováček, šéf O2 Slovakia Martin Vlček, ale i třeba Michal Frankl nebo Vladimír Mlynář. Komunikaci by měl mít na starosti dosavadní mluvčí O2 Martin Žabka

CETIN si kromě jiného dělá zálusk na miliardy, které mají přitéct z Bruselu na rozvoj připojení k internetu nové generace. Celkem by mělo jít o 14 miliard, s jejichž rozdělením bojuje ministerstvo průmyslu a vyvolalo zatím víc otázek než odpovědí

Našli jste v článku chybu?