Hlavní navigace

O2 se rozdělí v červnu. PPF si to odhlasovala proti vůli malých akcionářů

29. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: O2
Valná hromada operátora rozhodla o rozdělení firmy na dvě části. Podle ČTÚ se ale od regulace nemusí úplně oprostit.

Sítě zvlášť a služby koncovým zákazníkům zvlášť. Nová firma, která bude spravovat především sítě, se bude jmenovat CETIN – Česká telekomunikační infrastruktura. 

„V důsledku rozdělení přejde na společnost CETIN především majetek společnosti související s pevnou veřejnou komunikační sítí, fyzickou infrastrukturou mobilní veřejné komunikační sítě a datovými centry, a dále zejména související zaměstnanci, smlouvy a dokumentace,“ uvádí tisková zpráva operátora. V číslech to znamená majetek v hodnotě kolem 47 miliard korun. 

CETIN se hned od počátku dostane pod drobnohled Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), protože na něj přejde velkoobchodní regulace, která teď leží na O2. Podle předsedy rady ČTÚ Jaromíra Nováka ale bude úřad ještě posuzovat, jestli nebude nutné dál regulovat O2 i na maloobchodním trhu.

MMF24

Z O2 do vedení CETINu přejde šéf dosavadní infrastrukturní divize Petr Slováček, šéf O2 Slovakia Martin Vlček, ale i třeba Michal Frankl nebo Vladimír Mlynář. Komunikaci by měl mít na starosti dosavadní mluvčí O2 Martin Žabka

CETIN si kromě jiného dělá zálusk na miliardy, které mají přitéct z Bruselu na rozvoj připojení k internetu nové generace. Celkem by mělo jít o 14 miliard, s jejichž rozdělením bojuje ministerstvo průmyslu a vyvolalo zatím víc otázek než odpovědí

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).