Hlavní navigace

O2 Sport: podívejte se, jak vypadá multidimenze v praxi

25. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: O2
AKTUALIZOVÁNO – UVNITŘ GALERIE – Včera proběhl duel mezi Spartou a hráči Plzně. S napětím se ale také očekávalo, zda O2 zvládne přenos lépe než pražské derby. Za mě dobrá.

AKTUALIZOVÁNO, 28. 4.: Ještě jsem si uvědomil, že chybí zmínka o náhledu z více kamer současně. Požádal jsem proto o vysvětlení O2. Tady je: standardně si můžete zobrazit mozaiku celé multidimenze. Pokud tedy vysíláme 6 různých streamů, zobrazí se vám mozaika se 6 obrazy. Divák si ale nemůže navolit ze 6 obrazů třeba jen 3.

Stanice O2 Sport ve své tiskové zprávě k duelu Sparta-Plzeň ohlásila, že se v multidimenzi (MD) zaměří více na rozhodčí. Já se, jak můžete vidět v galerii, zaměřil na funkci multidimenze jako takové. A protože mě fotbal nebere, rovněž mě zajímalo, zda diváci budou moci bez potíží zápas sledovat i z přenosných zařízení, což dělalo při utkání pražských „S“ potíže. V mém případě ale připojení k O2 TV kolem osmé hodiny večerní z mobilo-tabletu LG Flex proběhlo zcela bez problémů a ani na Facebooku O2 jsem takovéto stížnosti neregistroval (jiné zajímavé ale ano – viz konec článku). A když jsem byl u toho, odchytil jsem pro ty, kteří O2 TV neznají, pár obrazovek.

V galerii níže tak můžete vidět, jak to vlastně s tzv. multidimenzí při fotbalových přenosech O2 TV vlastně vypadá, a včera byla opravdu parádní. Něco takového by určitě ocenil i náročný kulturní fanoušek třeba při koncertu. To by ale rovněž vyžadovalo nějaký ten lepší zvuk.

ČTĚTE TAKÉ: Jaká je O2 TV v mobilu a v počítači? Výtečná…

Kolik lidí vlastně sledovalo pražské derby na O2 Sport?

Kompenzace za výpadky při derby? Pět voucherů do videotéky O2

A ještě velmi zajímavý tweet Jana Pokorného z dnešního rána.

Doporučuji!

A co jste mohli, resp. v galerii ještě můžete, vidět v multidimenzi?

  • MD1 – Hlavní mix s komentářem Tomáše Radotínského a Václava Pilného.
  • MD2 – Zabrankové kamery.
  • MD3 – Hlavní kamera.
  • MD4 – Trenérské lavičky.
  • MD5 – Hlavní mix s rozborem práce rozhodčích Ladislavem Vízkem a Robertem Hennem.
  • MD6 – Elektronická tužka.

Jak jsem říkal, podíval jsem se na Facebook O2, a i když jsem stížnosti na nemožnost připojit se z přenosného zařízení neregistroval, některé fotbalové komentáře tu jsou opravdu kouzelné. Ale i odpovědi…

CIF - osobnosti

Komentář: Andrea Šebestová – NECHAPU jak tohle vubec muze nekdo dopustit, jak nekdo mohl prodat prava na exkluzivni vysilani narodniho sportu!

Odpověď: O2 CZ – Hezký den Andreo, O2 TV funguje i na připojení od jiného poskytovatele internetu a je tak dostupná všude. Více se o O2 TV Air dozvíte i zde… Anička, O2 Guru

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).